Łania przyszła na zakupy do lokalnego sklepu. Po więcej wróciła z całą rodziną

Magdalena Kulej
29.12.2017  10:14
Jelenie na zakupach
Jelenie na zakupach Fot: Twitter.com / @RyanNews3LV

Głodny nie jesteś sobą.

Nietypowa rodzina zainteresowała się niewielkim biznesem w stanie  Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Jej wizyta w lokalnym sklepiku wywołała niemałe zainteresowanie całego świata.

Jak podaje denver.cbslocal.com, do nieoczekiwanej wizyty doszło niedaleko miejscowości Fort Collins położonej u podnóża gór. Okoliczni mieszkańcy są więc zwykle przyzwyczajeni do towarzystwa dzikiej natury. Tym razem przyroda zaskoczyła pracownicę małego sklepu, Lori Jones.

łania w sklepie
łania w sklepie Fot: Facebook.com/@PetoPit

Dziki klient

Lori pracuje w Fort Collins od roku, a z uwagi na swojskość miejsca zna tam niemal wszystkich. Dwa tygodnie temu ktoś zdołał ją jednak zaskoczyć. Brakowało już tylko 20 minut do zamknięcia sklepu, a Horsetooth Store był już jedynym miejscem w okolicy, w którym można było zrobić zapasy. Zajęta pracą kobieta dostrzegła nagle, że zbliża się ostatni klient.

Jelenie były już widywane w okolicy, ale zwykle poza sklepem. Tamtego dnia, łania miała inne plany.

Weszła do sklepu, a ja zaczęłam się po prostu śmiać – powiedziała Jones. (denver.cbslocal.com)

W ogóle się mną nie przejmowała. Zwróciła uwagę na okulary przeciwsłoneczne, potem na lody i chipsy – dodała. (denver.cbslocal.com)

Łania na zakupach
Łania na zakupach Fot: Instagram.com / @9newsdenver

Pomimo polityki sklepu zakazującej dokarmiania zwierząt, Lori chwyciła batonik z orzeszkami, zwabiła nim łanię do wyjścia i spokojnie wróciła  do pracy. Historia jednak tutaj się nie kończy. Batonik musiał być naprawdę smaczny, bo jelenia mama wróciła do sklepu po dokładkę. Tym razem nie była sama, bo u progu sklepu czekały jej dzieci.

Kobieta powtórzyła swój wcześniejszy trik i smakołykami wywabiła gości ze sklepu. Musiała się jednak spodziewać, że sympatyczna rodzina dobrze ją zapamięta. Jelenie zawitały do sklepu jeszcze kilka razy.

Łania wróciła do sklepu jeszcze kilka razy.
Łania wróciła do sklepu jeszcze kilka razy. Fot: Facebook.com / @12news

Pierwsza zasada – nie dokarmiać jeleni. Możemy na nie patrzeć, cieszyć się ich obecnością, ale nie potrzebujemy ich w sklepie – powiedziała. (denver.cbslocal.com)

Przedstawiciele parku stanowego Colorado Parks and Wildlife potwierdzają, że jej zachowanie było niewłaściwe. Dokarmianie dzikich zwierząt jest nielegalne, bo może je uzależnić od ludzi. Mimo to, Lori Jones miło wspomina ten szczególnny dzień i jest zadowolona, że jej zdjęcia powodują szeroki uśmiech na twarzach tysięcy osób.

Jelenia rodzina na zakupach.
Jelenia rodzina na zakupach. Fot: Twitter.com / @RyanNews3LV
Przeczytaj więcej
Komentarze