Lekarz odmawia pomocy wyborcom PiS. Sprzęt z WOŚP nie dla nich

Wojciech Kozicki
16.01.2018  11:57
Lekarz, wyborcy PiS i sprzęt Wośp
Lekarz, wyborcy PiS i sprzęt Wośp Fot: Pixabay.com, Facebook.com/Wojciech Wieczorek

Zasugerował w co mogą go pocałować.

Wojciech Wieczorek jest lekarzem rodzinnym z Rumi. Odegrał się na zwolennikach obecnie rządzącej partii, którzy krytykowali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i nie wrzucili nic do puszek podczas 26. finału. Jak informuje WP.pl, na drzwiach jego gabinetu w NZOZ Panaceum pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie.

Nie obsługujemy pacjentów  z „PiS”, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”- napisał lekarz (facebook.com/Wojciech Wieczorek).

Internauci krytykują lekarza. Ich zdaniem łamie w ten sposób Kodeks Etyki Lekarskiej i przysięgę Hipokratesa. Zgodnie z jej treścią powinien nieść pomoc wszystkim, bez względu na poglądy polityczne, rasę i religię.

Kara za niewpłacanie pieniędzy na Wośp
Kara za niewpłacanie pieniędzy na Wośp Fot: Facebook.com/Wojciech Wieczorek

Niemcy strzelający do Polaków

Wieczorek odpowiedział krytykującym go osobom pod zamieszczonym przez siebie postem. "To mój prywatny gabinet, NFZ może mnie razem z PiS pocałować w…" - napisał lekarz.

Sprawę skomentował prezes Okręgowej Izby Lekarskiej z Gdańska dr Roman Budziński. W rozmowie z WP.pl powiedział, że żaden lekarz nie ma prawa różnicować pacjentów. Podał przykład polskich medyków, którzy w czasie wojny ratowali Niemców strzelających do Polaków.

Użytkownicy sieci zastanawiają się jak Wieczorek zamierza diagnozować poglądy polityczne swoich pacjentów. Pozostaje pytanie co zrobić ze zwolennikami Jarosława Kaczyńskiego, którzy wrzucili pieniądze do puszek.

Zagłosuj

Czy twoim zdaniem doktor Wieczorek ma rację?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze