Lidl też ma pomysł na ominięcie zakazu handlu. Ruszyły testy nowego trybu pracy

Magdalena Kulej
05.02.2018  12:20
Lidl walczy z zakazem handlu w niedziele
Lidl walczy z zakazem handlu w niedziele Fot: East News

Wszystko w trosce o klientów.

Po tym, jak do związku zawodowego pracowników sieci Biedronka trafił szkic planowanych zmian w regulaminie i organizacji czasu pracy, na podobne kroki zdecydował się Lidl. Jak podaje businessinsider.com.pl, o nowym rozwiązaniu w związku z zakazem handlu w niedziele i święta poinformowało kierownictwo marketów. 

Straty poniesione w niedziele Lidl będzie odrabiać w poniedziałek. Pracownicy będą musieli przestawić budziki, bo od teraz nowy tydzień w pracy zaczną już o 5 rano.

W związku ze zmianami legislacyjnymi aktualnie testujemy model organizacji pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00. Wierzymy, że komfort pracy ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia naszych zespołów – powiedziała w rozmowie z „Business Insider Polska” Anna Durzyńska, dyrektor personalna Lidl Polska. (businessinsider.com.pl)

Zależy nam także na wygodzie dokonywania zakupów przez naszych klientów. Gwarantujemy im, że zawsze mogą liczyć na wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej niskiej cenie, również w poniedziałek rano - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla. (wprost.pl)

Nowe godziny otwarcia

Sklepy otwierane są dopiero o godzinie 7.00, ale personel będzie je do tego przez dwie godziny przygotowywał. Wynika to też z faktu, że w przypadku większości sieci handlowych poniedziałek jest dla pracowników bardzo intensywnym dniem. Ruszają wówczas nowe promocje, zmieniają się ceny, a do sklepu trafia świeży towar.

Zmianie ulegną też godziny zamknięcia sklepów. Wszystkie markety Lidl będą czynne w piątki i soboty do godz. 22.00. Wydłużenie godzin otwarcia sklepów wejdzie w życie 1 marca, czyli od momentu obowiązywania ustawy ograniczającej niedzielny handel. Nowe godziny otwarcia będą też najprawdopodobniej dotyczyły sklepów Biedronka.

Lidl
Zagłosuj

Popierasz zmiany wprowadzane przez sieć Lidl?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze