Lidl wprowadza opłaty za parking. Klient musiał zapłacić 95 zł za brak biletu

Magdalena Kulej
22.01.2018  11:10
Lidl wprowadza opłaty za parking.
Lidl wprowadza opłaty za parking. Fot: East News

Odpłatność "w trosce o klientów".

Bywalcy dyskontów musza przygotować się na przykre niespodzianki. Sieć Lidl wprowadza opłaty za parkowanie pod swoimi sklepami.

Historię oburzonego klienta opublikował Mariusz Jaroń z łódzkiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Pan Radosław zaparkował pod Lidlem przy ul. Pomorskiej w sobotę. Po zakupach znalazł za wycieraczką wezwanie do zapłaty 95 zł.

Nie pomyślałem o tym, by drukować bilet, bo wcześniej parking był darmowy. W sklepie byłem krótko. Do tego była sobota. W całym mieście parkowanie jest wtedy bezpłatne - żali się pan Radosław. (lodz.wyborcza.pl)

Osoba, która wystawia te mandaty, powinna najpierw zwracać parkującym uwagę, a nie od razu wypisywać kwitek. Można chyba odróżnić samochód zaparkowany na pół dnia od tego, który stanął na kilkanaście minut, prawda? (lodz.wyborcza.pl)

Pan Radosław liczy jednak, że paragon z sobotnich zakupów wystarczy, by anulować karę.

Dobro klientów

Nowe rozwiązanie zostało wdrożone „w trosce o klientów”, którzy przyjeżdżając na zakupy nie mieli często możliwości pozostawienia przed sklepem swojego samochodu.

Kwestią priorytetową jest dla nas komfort dokonywania zakupów przez naszych klientów i tym samym zapewnienie dogodnego parkowania samochodu na parkingu przy sklepie Lidl. W wyjątkowych sytuacjach, w trosce o komfort klientów, wprowadzamy płatne systemy parkingowe” – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla (lodz.wyborcza.pl)

Płatne miejsca postojowe wprowadzono w Łodzi już w kilku lokalizacjach. Mimo, że klient nie zapłaci za pierwszą godzinę na parkingu, każda kolejna to wydatek od 3 do 10 zł.

Sklepy od dawna borykają się z problemem blokowania miejsc postojowych przez okolicznych mieszkańców, którzy korzystają ze sklepowych placów jak z osiedlowych parkingów. Liczą, że opłaty na dobre rozwiążą ten problem.

Płatny parking wprowadzono wcześniej m.in. na Szczecińskich Pomorzanach.
Płatny parking wprowadzono wcześniej m.in. na Szczecińskich Pomorzanach. Fot: Facebook.com / Moje Pomorzany
Zagłosuj

Czy Lidl słusznie wprowadził opłaty za parking?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze