Łokcie poszły w ruch. „Janusze zakupów” rzucili się na karpia w Lidlu

Magdalena Barszczak
21.12.2017  11:48
Łokcie poszły w ruch. „Janusze zakupów” rzucili się na karpia w Lidlu
Łokcie poszły w ruch. „Janusze zakupów” rzucili się na karpia w Lidlu Fot: Facebook.com/WiadomościzGoleniowa

"Daj jednego".

Przed świętami wiele sklepów kusi promocjami i przyciąga tłumy klientów. Nie inaczej jest w Lidlu. Tam akcje związane z przecenami i towarzyszące im „bitwy” zyskały już miano kultowych. Tym razem w jednym z dyskontów w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) poszło o karpie.

Daj chociaż jednego – jak mantrę powtarzają ludzie na nagraniu opublikowanym przez lokalny portal na Facebooku. Ta walka o przecenioną wigilijną rybę według „Wiadomości z Goleniowa” wydarzyła się już dwie minuty po otwarciu sklepu. Przepychanki, nurkowanie w lodówce, wyrywanie sobie tacek z karpiem – to wszystko widać na filmie.

Film bardzo szybko zdobył ogromną popularność na Facebooku. Odtworzono go ponad pół miliona razy. Zyskał ponad 4 tysiące polubień i 2,7 tys. komentarzy. Większość internautów jest oburzona i zniesmaczona zachowaniem klientów. 

Co 2 zł robi z człowieka - napisał Dawid.

Janusze zakupów – rzuciła Klaudia.

"Daj Pan jedno", "dajcie jedno". Oszczędzanie pieniędzy to jedna sprawa, ale braku kultury nic nie tłumaczy - dodała Aleksandra.

Narodowy sport Polaków. Kto więcej, kto szybciej, żenada – napisała Inka.

Dlatego właśnie lubię Lidla. Zakupy tam to jak brazylijski serial. Wszystko jest: miłość, nienawiść, rozpacz, przemoc, tragedie ludzkie – spuentował Arkadiusz.

Niektórzy zauważyli, że film może być stary i pochodzić sprzed kilku lat. 

Jedno jest pewne. Takie zachowanie w dyskontach to już coroczna tradycja.

Zobacz walkę o karpia w Lidlu:

Przeczytaj więcej
Komentarze