Lunatyk wypadł z ósmego piętra. Podniósł się i czekał na pomoc

Magdalena Kulej
01.02.2018  14:22
Lunatyk wypadł z ósmego piętra.
Lunatyk wypadł z ósmego piętra. Fot: twitter.com / @cnfocus

Miał na sobie tylko bokserki.

Lunatyzm to naukowy fenomen, którego nie udało się dotąd dobrze wyjaśnić. Niestety część z cierpiących na somnambulizm może wyrządzić sobie we śnie krzywdę. Zdarzały się przypadki spacerów po parapecie czy jazdy samochodem. Do kolejnego niebezpiecznego incydentu z udziałem lunatyka doszło w jednej z dzielnic Manhattanu w Nowym Jorku.

Jak podaje nypost.com, w niedzielę około 5.00 nad ranem czasu lokalnego 35-letni Randy Phothisane wspiął się na parapet w oknie swojego mieszkania na ósmym piętrze. Pogrążony we śnie mężczyzna w samych bokserkach wypadł z okna.

Na szczęście 6 pięter niżej rozstawiono rusztowanie, które prawdopodobnie uratowało mu życie. Phothisane podniósł się o własnych siłach i czekał na strażaków, którzy przez okna budynku uwolnili go z rusztowania. 

Randy Phothisane wypadł z okna mieszkania na ósmym piętrze.
Randy Phothisane wypadł z okna mieszkania na ósmym piętrze. Fot: twitter.com / @cnfocus

Lek na bezsenność

W rozmowie z „New York Post” brat poszkodowanego przyznał, że Phothisane cierpiał na lunatyzm jako dziecko. Z kolei jego partnerka dodała, że tego pechowego dnia zażył kilka tabletek na sen.

Phothisane został przewieziony do szpitala ze złamaną nogą, żebrami i kilkoma niegroźnymi ranami. Lekarze i rodzina mężczyzny zapewniają, że pacjent ma się dobrze i już wkrótce będzie mógł wrócić do domu.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda wynika, że na lunatyzm cierpi ok. 3,6% dorosłych, a w przypadku nawet 1/3 osób w pewnym momencie życia dochodzi do lunatycznego incydentu. 

Phothisane został przewieziony do szpitala ze złamana nogą, żebrami i kilkoma niegroźnymi ranami.
Phothisane został przewieziony do szpitala ze złamana nogą, żebrami i kilkoma niegroźnymi ranami. Fot: twitter.com / @cnfocus
Zagłosuj

Zdarzyło ci się kiedyś lunatykować?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze