Mały leniwiec wołał o pomoc. Wzruszająca akcja ratunkowa mieszkańców [WIDEO]

Magdalena Kulej
24.01.2018  13:47
Uratowany leniwiec
Uratowany leniwiec Fot: youtube.com / @morgansjunglelodge

Zwierzak przez całą noc nie mógł wydostać się spod kamieni.

Ta poruszająca historia wydarzyła się w Punta Tigre na południu Kostaryki. Jej bohaterem jest pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Dirk Morgan i jego nowy przyjaciel, którego pokochali internauci z całego świata.

Jak podaje ncrnoticias.com, Morgan prowadzi na wybrzeżu mały eko-hotel. Jeden z jego gości opowiedział mu o małym leniwcu przygniecionym kamieniami, którego pisk usłyszał na plaży. Nie zastanawiając się długo, pobiegli wzdłuż wybrzeża, by ocalić bezbronne stworzenie.

Był cały mokry i miał pełno piasku w oczach. Wyglądał na zmęczonego i przestraszonego. Gdy się do niego zbliżyliśmy, zaczął piszczeć - relacjonuje Morgan. (youtube.com / @morgansjunglelodge)

Mężczyźni szukali w okolicy dorosłych włochaczy, ale po rodzinie leniwca nie było śladu. Zszokowany zwierzak nie mógł się wydostać spod kamieni. W takim stanie przeżył najprawdopodobniej przypływ i nocną burzę.

Położyliśmy go ostrożnie na ręczniku w pudełku i zabraliśmy do siebie, by wypłukać słoną wodę z jego pyszczka. (youtube.com / @morgansjunglelodge)

Uratowanego leniwca zabrano do kliniki dla zwierząt. Szczęśliwcowi nadano imię Guanabana. Jego dalszymi losami dzieli się z internautami Morgan, który systematycznie odwiedza swojego włochatego przyjaciela. 

Przeczytaj więcej
Komentarze