Martwe dziecko na śmietniku. Matka urodziła je podczas libacji

Wojciech Kozicki
23.01.2018  09:33
Polska policja radiowóz
Polska policja radiowóz Fot: Robert Robaszewski / Agencja Gazeta

Mogła nawet nie wiedzieć, że przyszło na świat.

21 stycznia policja z podwarszawskiego Brwinowa otrzymała zgłoszenie, że pewna kobieta potrzebuje pomocy w związku z porodem. Jak podaje TVP.info, funkcjonariusze wkrótce odnaleźli noworodka przy kontenerze na stare ubrania. Był martwy i owinięty w materiał.

Obecnie gromadzone są materiały dowodowe – powiedziała podkom. Karolina Kańka z biura prasowego policji w Pruszkowie (TVP.info).

Zatrzymano podejrzaną matkę dziecka i jej partnera. Oboje nie stronili od alkoholu. Prawdopodobnie w trakcie porodu w domu trwała libacja.

Brwinów mazowieckie Pruszków
Brwinów mazowieckie Pruszków Fot: Google Maps

Miejsce porodu

Jeden ze śledczych powiedział TVP.info, rodzice być może nawet nie byli świadomi, że urodziło się dziecko. Sytuację określił jako patologię. Policja musi teraz wyjaśnić przyczynę zgonu, jego dokładny moment oraz dlaczego noworodka owinięto w materiał. Są jednak pewni, że urodził się w domu.

Ciąża może okazać się dla kobiety niespodzianką nawet w dniu porodu. W 2017 roku w Hunsrück (Niemcy), podczas festiwalu techno „Nature One” na polu namiotowym na świat przyszła dziewczynka. 20-latka powiedziała policji, że nie miała pojęcia o swoim stanie błogosławionym. Podczas imprezy zatrzymano również dilerów narkotyków.

Zagłosuj

Jaką karę powinna twoim zdaniem ponieść matka?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze