Miss Iraku zrobiła selfie z "wrogiem". Szybko pożałowała

Magdalena Barszczak
19.12.2017  11:59
Miss Iraku zrobiła zdjęcie z miss Izraela. Jej rodzinie grożono śmiercią
Miss Iraku zrobiła zdjęcie z miss Izraela. Jej rodzinie grożono śmiercią Fot: Instagram.com/sarahidan

Jej rodzinie grożono śmiercią.

Miss Iraku zaproponowała miss Izraela wspólne selfie. Nie przeczuwała wtedy, jakie konsekwencje może nieść ze sobą ta z pozoru niewinna decyzja.

Sarah Idan była pierwszą od 45 lat kandydatką do tytułu Miss Universe pochodzącą z Iraku. Kilka dni przed galą finałową konkursu w Las Vegas 27-latka spontanicznie zapytała miss Izraela Adar Gandelsman, czy może sobie zrobić z nią zdjęcie. Chciała symbolicznie zakopać topór wojenny pomiędzy światem arabskim a żydowskim. Uśmiechnięte kobiety przekazały wiadomość w świat.

Pokój i miłość od miss Iraku i miss Izraela – podpisała zdjęcie Idan. (Instagram.com/sarahidan)

Jak donosi CNN, niestety okazało się, że reakcja społeczności irackiej była daleka od miłości i pokoju. Izrael i Irak nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Mimo że zdjęcie zdobyło ponad 9 tys. polubień na Instagramie, organizator konkursu Miss Iraku zażądał jego usunięcia. Zagroził, że zabierze Idan tytuł. Irakijczykom nie przypadło do gustu także zdjęcie 27-latki w bikini.

Usunęli roznegliżowane fotki z sieci

Sarah mieszka w USA, więc nie musiała się aż tak przejmować hejtem z jej rodzinnych stron. Niestety fala krytyki dotknęła jej bliskich. Po opublikowaniu fotografii w mediach społecznościowych rodzinie Idan wielokrotnie grożono śmiercią.

Irakijka nie ugięła się i nie usunęła selfie. Dzień po jego publikacji zamieściła jednak na Instagramie oświadczenie, w którym napisała, że nie popiera polityki Izraela. Być może dzięki temu w ogóle wzięła udział w konkursie. W finale jednak szybko odpadła. Organizatorzy zmusili jej do noszenia skromniejszego kostiumu kąpielowego. Usunięto wszystkie jej zdjęcia w bikini z internetu.

Rodzina 27-latki musiała opuścić Irak. Nie wiadomo, dokąd się udała ani na jak długo. Sarah wróciła do swojego domu w Los Angeles. Ma żal do irackiego rządu, że nie mogła liczyć na wsparcie w batalii o zdjęcie.

Przeczytaj więcej
Komentarze