Modelka w hidżabie wycofuje się z reklamy szamponu do włosów. Poszło o „antyizraelskie” komentarze

Magdalena Kulej
23.01.2018  15:11
Modelka w hidżabie wycofuje się z reklamy szamponu do włosów.
Modelka w hidżabie wycofuje się z reklamy szamponu do włosów. Fot: instagram.com / @amenaofficial

Współpraca ze znana marką trwała kilka dni.

Brytyjska modelka i blogerka lifestyle’owa Amena Khan nie zdążyła nacieszyć się nowym wyzwaniem zawodowym. Po tygodniu współpracy wycofała się z kampanii reklamowej marki L’Oreal.

Jak podaje bbc.co.uk, decyzję podjęła po tym, jak dosięgła ją fala ostrej krytyki za „antyizraelskie” tweety sprzed kilku lat. Modelka przyznała w emocjonującym wpisie w serwisach społecznościowych, że żałuje treści publikowanych w 2014 roku.

Postanowiłam je usunąć, bo nie reprezentują one idei harmonii, za którą się opowiadam – napisała Khan. (instagram.com / @amenaofficial)

Dodała, że z żalem opuszcza markę L’Oreal. Uważa, że aktualne komentarze mogłyby źle wpłynąć na pozytywny wydźwięk kampanii celebrującej wspólnotę.

amena

Khan zdobyła uwagę mediów w połowie stycznia, gdy nawiązała współpracę ze znana marką kosmetyków i jako pierwsza modelka w hidżabie wystąpiła w reklamie nowej linii kosmetyków do włosów Elvive World of Care.

Znana była już wcześniej, bo jej bloga o tematyce lifestyle’owej i kanały w serwisach społecznościowych śledzą setki tysięcy kobiet z całego świata. Na Instagramie zebrała już niemal 600 tys. obserwujących

Zobacz zdjęcia pierwszej modelki w hidżabie:

Przeczytaj więcej
Komentarze