Morze wyrzuciło na brzeg dziwną istotę. Trwa spór czym może być

Wojciech Kozicki
18.12.2017  11:58
Potwór z morza w Australii
Potwór z morza w Australii Fot: Facebook.com/Justin Hill

Niektórzy twierdzą, że pochodzi z innej planety.

Morze po raz kolejny wyrzuciło na brzeg przerażające monstrum. Tym razem znaleziono je plaży w Emu Park w australijskim stanie Queensland.

Jak informuje themorningbulletin.com.au, szczątki zwierzęcia miały półtora metra długości. Znalazł ją o sfotografowałJustin Hill. Zdjęcie opublikował na Facebooku w grupie Yeppoon Families. Rozgorzała dyskusja czym mógł być ten stwór.

To zmutowany ssak. W oceanach jest tyle szkodliwego promieniowania, że nie ma się czemu dziwić – uważa internautka Magda Csaltos (facebook.com/Daily Mail).

Skoro ma płaski łeb, pewnie pochodzi z płaskiej Ziemi – twierdzi Matt Coates (facebook.com/Daily Mail).

Założę się, że to kosmita – sądzi Philip Colvin (facebook.com/Daily Mail).

Pojawiły się głosy, że to żaden gość z odległej planety, a jedynie foka. Znalazły się także osoby, które twierdzą, że Hill natrafił na poranionego rekina rafowego. Zwrócili uwagę na jego skrzela i strukturę kostną płetwy.

Potwór morski z Australii
Potwór morski z Australii Fot: Facebook/Yeppoon Families/Justin Hill

Nowe sieci

Znalazca „potwora” również podejrzewa, że mógł to być rekin. Zauważył, że monstrum miało płaski łeb i charakterystyczne zęby.

W sprawie głos zabrali nawet australijscy Zieloni walczący o ochronę rekinów. Postulują, by wprowadzić nowe metody połowów. Innowacyjne i bezpieczne sieci pozwolą na wypuszczanie i znakowanie złowionych rekinów.

Z morskich głębin coraz częściej wypływają „bestie”. We wrześniu huragan Harvey wyrzucił na teksańską plażę istotę rodem z horroru. Znalazła ją badaczka Preeti Desai. Odważyła się, wzięła stworzenie do ręki i zaczęła je ściskać.

mapa Australii
mapa Australii Fot: Google Earth
Zagłosuj

Czym twoim zdaniem jest tajemniczy stwór?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze