Muzułmanin: Mężczyzna musi mieć brodę. „Inaczej wywołuje nieprzyzwoite myśli”

Magdalena Barszczak
21.12.2017  15:15
Muzułmański kaznodzieja: Mężczyzna bez brody wywołuje nieprzyzwoite myśli
Muzułmański kaznodzieja: Mężczyzna bez brody wywołuje nieprzyzwoite myśli Fot: Youtube.com/Yunus Emre Bayraktar

I kusi innych facetów.

Na antenie tureckiej telewizji padły zaskakujące słowa. Muzułmański kaznodzieja przekonywał, że panowie muszą nosić brody. W innym przypadku upodabniają się do płci przeciwnej i mogą być obiektem pożądania innych mężczyzn - informuje portal hurriyetdailynews.com.

Murat Bayaral wystąpił w prywatnej tureckiej telewizji Fatih Medreseleri 19 grudnia. W studiu udowadniał, że broda jest jedną z tych dwóch części ciała u mężczyzn, które odróżniają ich od kobiet. 

Jeśli widzisz mężczyznę z długimi włosami z daleka, możesz pomyśleć, że jest kobietą, jeśli nie ma brody. Obecnie kobiety i mężczyźni ubierają się podobnie. I nie daj Boże, mogą cię opętać nieprzyzwoite myśli - ocenił. (ladbible.com)

brodaty mężczyzna

Homoseksualizm zakazany

Bayaral jest marginalną postacią w Turcji, więc jego poglądy traktuje się z przymrużeniem oka. Magdalena Kirchner z Istanbul Policy Center twierdzi jednak, że wiele osób w tym kraju ma podobne opinie. Jak mówiła "Newseekowi", debaty na temat pobożności i skromności często powracają.

Stosunki homoseksualne są surowo zakazane przez islam. Od czasu powołania Republiki Tureckiej państwo było świeckie. Rola muzułmańskiej religii rośnie jednak pod rządami obecnego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Zobacz wystąpienie muzułmańskiego kaznodziei:

Przeczytaj więcej
Komentarze