NASA poszukuje życia w kosmosie. Dokonała przełomowego odkrycia

Wojciech Kozicki
11.12.2017  12:49
Kosmiczny Teleskop Keplera i NASA
Kosmiczny Teleskop Keplera i NASA Fot: NASA/JPL

Pomogła sztuczna inteligencja od Google.

Agencja zapowiedziała na 14 grudnia konferencję prasową. Ma wówczas poinformować o przełomowym odkryciu dotyczącym poszukiwań życia w kosmosie przez Teleskop Keplera. Pomaga mu sztuczna inteligencja Google.

Badacze dokonują odkryć za pomocą urządzenia, które uczy się od Google. To znaczący krok w stronę rozwoju sztucznej inteligencji – podała NASA (dailymail.co.uk).

Jak informuje dailymail.co.uk, podczas konferencji zostanie prawdopodobnie zaprezentowany nowy katalog odkryć dokonanych przez teleskop. Ma to być nowe spojrzenie na poszukiwanie obcych form życia we wszechświecie. Wydarzenie będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej NASA.

Misja przedłużona

Korzystanie ze sztucznej inteligencji ma przyspieszyć i ułatwić analizowanie danych, które urządzenie przesyła na Ziemię. Jest ich tak wiele, że naukowcy nie dają sobie z nimi rady. Komputer ma wyręczyć ich w wielu zdaniach oraz dokonywać selekcji informacji.

Kosmiczny Teleskop Keplera został wystrzelony na orbitę okołosłoneczną w 2009 roku. Miał zakończyć działanie w 2012 roku z powodu awarii, ale przedłużono prowadzone przez niego badania. Od 2014 roku trwa misja K2, w ramach której odkrył tysiące egzoplanet. 21 jeden z nich jest podobnych do Ziemi i może rozwijać się na nich życie.

Kosmiczny Teleskop Keplera i poszukiwanie egzoplanet:

Przeczytaj więcej
Komentarze