"Na kolana i do ust". Wpis proboszcza wywołał falę krytyki

Magdalena Kulej
09.01.2018  09:51
Wpis proboszcza wywołał oburzenie
Wpis proboszcza wywołał oburzenie Fot: Facebook.com / @ksroman.kneblewski

Duchowny przywykł do upomnień. 

Lawina krytyki spadła na jednego z księży po jego wpisie w mediach społecznościowych. Jak podaje wp.pl, oburzające internautów zdjęcie zamieścił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy Roman Kneblewski.

Zdjęcie przedstawiające chłopca w czasie eucharystii pojawiło się na Facebooku i Twitterze w poniedziałek późnym wieczorem. Proboszcz podpisał je słowami: Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną, czym wywołał niemałe poruszenie.

Wpis skomentowano i udostępniono już setki razy. Większość z internautów odebrała słowa proboszcza jako gorszącą prowokację.

Brakuje słów cenzuralnych, żeby to skomentować. Pan myśl, że to jest śmieszne? – skomentowała wpis Iwona. (Facebook.com / @ksroman.kneblewski)

Pan Kneblewski też bierze na kolanach i do ust? – dodaje Marcin. (Facebook.com / @ksroman.kneblewski)

Co najwyżej czyściec czeka przy dobrych wiatrach… - pisze Marcin. (Facebook.com / @ksroman.kneblewski)

Smutne, jesteś takim samym człowiekiem i grzesznikiem jak inni i nie na miejscu jest wygłaszanie takich opinii, tym bardziej że jesteś osobą publiczną – komentuje Dariusz. (Facebook.com / @ksroman.kneblewski)

W morzu negatywnych słów znaleźli się też obrońcy atakowanego proboszcza, którzy w jego wpisie nie widzą nic skandalicznego. Otwarcie wyrażają swoje zdanie na temat internautów, którzy potraktowali słowa duchownego jako pretekst do ataku na Kościół. 

Ksiądz Kneblewski broni tradycji naszego narodu i Kościoła. Nie klękacie przed nim tylko przed Bogiem w postaci Eucharystii pseudokatole! – pisze Miłosz. (Facebook.com / @ksroman.kneblewski)

Ksiądz Kneblewski już niejednokrotnie był upominany za swoje kontrowersyjne opinie i nagrania zamieszczane w mediach społecznościowych. Jak podaje onet.pl, po zablokowaniu jego konta na Facebooku w 2017 roku i zakazie wypowiadania się na tematy polityczne przez biskupa Jana Tyrawę, duchowny obiecał ograniczyć swoją działalność do kwestii duchowych

Zagłosuj

Czy proboszcz powinien ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze