Najpierw uciął żonie palce, a potem odrąbał dłonie. Policja ignorowała zgłoszenia

Magdalena Barszczak
29.12.2017  11:23
Odrąbał żonie ręce. Był chorobliwie zazdrosny
Odrąbał żonie ręce. Był chorobliwie zazdrosny Fot: VKontakte/MargaritaGracheva

Mężczyzna był chorobliwie zazdrosny.

Ta makabryczna historia wstrząsnęła opinią publiczną w Rosji. 26-letni mieszkaniec podmoskiewskiego Sierpuchowa Dimitri Graczew brutalnie okaleczył swoją żonę. Być może do tragedii nie doszłoby, gdyby policja nie zignorowała zgłoszenia kobiety proszącej o ochronę.

Według 360tv.ru, 11 grudnia para odwoziła dzieci do przedszkola. W drodze powrotnej 26-latek nagle zboczył z kursu i zawiózł żonę do lasu. Tam działy sie sceny jak z horroru. Najpierw obciął żonie palce, a potem odrąbał siekierą dłonie. Po wszystkim sam zgłosił się na policję, a kobietę odwiózł do szpitala. Odcięte fragmenty ciała wręczył ratownikom w pudełku po butach.

Pracowaliśmy razem, byliśmy przyjaciółmi, utrzymywaliśmy kontakt przez cały czas. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. (...) Byli wspaniałą parą - mówiła portalowi 360tv.ru Tatiana, koleżanka ofiary.

Mężczyzna nieustannie podejrzewał 25-letnią Margaritę Szeikinę o niewierność. Twierdził z uporem, że nie jest biologicznym ojcem jednego z synów. Jak podaje portal ren.tv, wszystko zaczęło się, kiedy zobaczył SMS-a od nieznajomego mężczyzny w telefonie żony. Kobieta, aby uspokoić męża, zgodziła się nawet na badanie wykrywaczem kłamstw. 

Z zazdrości odrąbał żonie ręce
Z zazdrości odrąbał żonie ręce Fot: VKontakte/MargaritaGracheva

W policji poleciały głowy

25-letnia Margarita Szeikina miała już dość patologicznej zazdrości partnera, dlatego złożyła pozew o rozwód. Termin ustalono na 8 stycznia. Zanim doszło do tragedii, Dimitri groził żonie nożem. Kobieta wielokrotnie dzwoniła na komisariat, prosząc o pomoc. Niestety incydent zignorowano i ograniczono się jedynie do rozmowy z 26-latkiem. 

W rosyjskiej policji zareagowano dopiero, gdy sprawa zyskała rozgłos. Pracę stracił dzielnicowy, który przyjmował zgłoszenie. Zwolniono także jego bezpośredniego przełożonego, a pozostali szefowie otrzymali reprymendy.

Lekarzom po bardzo skomplikowanej operacji udało się uratować tylko jedną rękę kobiety. 25-latka nie zdradza dzieciom, jak straciła kończynę. Chce chronić maluchy. Powiedziała im tylko, że uległa wypadkowi i "jedną rękę będzie miała jak robot". Za okaleczenie żony zazdrosnemu Rosjaninowi grozi 15 lat więzienia.

Odrąbał żonie dłonie
Odrąbał żonie dłonie Fot: VKontakte/MargaritaGracheva

Odrąbał żonie ręce. Był chorobliwie zazdrosny:

Przeczytaj więcej
Komentarze