Nakarmili pytona żywymi szczeniakami. Patrzyli na to goście zoo

Magdalena Kulej
06.02.2018  12:49
Pracownicy zoo dokarmiają węże szczeniakami.
Pracownicy zoo dokarmiają węże szczeniakami. Fot: twitter.com / @AnimalRRights

Zwiedzający nie mogą się otrząsnąć.

Brutalne praktyki pracowników ogrodu zoologicznego Hebin Park Zoo w Pingdingshan w środkowych Chinach wywołały błyskawiczny protest wstrząśniętych internautów z całego świata.  O sprawie poinformowała m.in. organizacja broniąca praw zwierząt PETA.

Świadkiem bestialskiego zachowania w chińskim zoo była jedna z odwiedzających, która incydent sfilmowała podczas godzin otwarcia. Na opublikowanych w sieci zdjęciach widać żywe szczeniaki znajdujące się w jednym pomieszczeniu z pytonem birmańskim.

Na kolejnych można zobaczyć krążącego wokół nich węża. Wzdłuż jego ciała widać też kilka wybrzuszeń, które mogą sugerować, że został już wcześniej nakarmiony szczeniakami.

Nie rozumiem, dlaczego pracownik to zrobił. Podejrzewam, że znaleźli szczeniaczki w parku i zdecydowali, że nakarmią nimi węże – powiedziała Zi Yue, na której oczach karmiono pytona. (dailymail.co.uk)

EN_01302757_0003
EN_01302757_0003 Fot: East News

W zgodzie z prawem

Na zoo natychmiast spadła ogromna fala krytyki, a jego przedstawiciele postanowili zabrać głos w sprawie. Jak podaje newsweek.com, rzecznik Hebin Park Zoo potwierdził w piątek w Pekinie, że węże faktycznie są karmione szczeniakami, choć nie jest to oficjalna polityka ogrodu.

Zapewnił też, że pracownicy zaprzestaną tych działań, choć w rzeczywistości sala gadów jest strefą prywatną. Jej właściciele podpisali umowę z zoo i to od nich zależy sposób karmienia węży. Niestety chińskie prawo chroni jedynie dzikie zwierzęta. W przepisach nie ma mowy o zwierzętach domowych, jak psy czy koty.  

Zagłosuj

Czy takie praktyki powinny być dopuszczalne?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze