Nastolatek zgwałcił w kościele starszą kobietę. Nie pójdzie do więzienia

Wojciech Kozicki
11.12.2017  14:11
Kościół Świętego Krzyża w Lesznie
Kościół Świętego Krzyża w Lesznie Fot: East News

Ma na sumieniu więcej grzechów.

15 sierpnia 2015 roku Damian J. postanowił zdobyć pieniądze. 15-latek nie miał jednak zamiaru iść do pracy. Zamiast tego udał się do kościoła Świętego Krzyża w Lesznie. Skusiły go znajdujące się tam skarbonki.

Jak informuje epoznan.pl, na gorącym uczynku przyłapała go starsza kobieta. Okradł ją, a następnie zgwałcił.

Nie był wystarczająco ostrożny i dał się zarejestrować na przykościelnym monitoringu. Sporządzono także jego portret pamięciowy. Policjantom wystarczyły 3 dni, by go odnaleźć. Okazało się, że wcześniej już sporo nagrzeszył.

Zapadł wyrok

Damian popełnił już wcześniej przestępstwo na tle seksualnym oraz dokonywał kradzieży. Sąd uznał wówczas, że doszło do jego poważnej demoralizacji i umieścił go w ośrodku wychowawczym. Gdy opróżniał kościelne skarbonki był na przepustce.

Zdaniem policjantów, którzy prowadzili sprawę, powinien odpowiadać jak dorosły – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak (TVN24.pl).

W 2017 roku zakończył się jego proces w sądzie rodzinnym (z wyłączeniem jawności). Zdecydowano jednak, że nie trafi do więzienia. Prokurator rejonowy w Lesznie Michał Smętkowski potwierdził, że zostanie umieszczony na 4 lata w zakładzie poprawczym. Posiedzi tam do 21. roku życia.

Kościół Świętego Krzyża w Lesznie
Kościół Świętego Krzyża w Lesznie Fot: Wikimedia.org/Ralf Lotys
Przeczytaj więcej
Komentarze