Naukowiec chce odnaleźć Arkę Noego. Wie gdzie jej szukać

Wojciech Kozicki
28.12.2017  15:25
Arka Noego
Arka Noego Fot: Wikimedia.org

We wskazanym przez niego miejscu odnaleziono szczątki łodzi.

Badacze od lat starają się udowodnić, że na tureckiej górze Ararat spoczywa biblijna Arka Noego. Jak informuje metro.co.uk, byłoby to zgodne ze Starym Testamentem, ale do tej pory brakowało na to dowodów. 

Profesor Raul Esperante z Instytutu Badań Geologicznych ogłosił na grudniowym sympozjum, że odwiedzi górę, by szukać wskazówek  na temat katastrofalnych wydarzeń z przeszłości. Uważa, że biblijna historia jest prawdziwa.

Jeśli rzeczywiście doszło do globalnej powodzi, dowiodą tego zmiany geologiczne. Twierdzi także, że wielki statek był wówczas możliwy do zbudowania.

góra Ararat
góra Ararat Fot: Mapy Google

Potrzebuje pieniędzy

Esperante może mieć rację. Kilka lat temu archeologowie z Teksasu dokonali przełomowego odkrycia na szczycie góry. Znaleźli szczątki drewnianej łodzi. Była podzielona przegrodami, w których Noe mógł transportować zwierzęta.

Zbadano ją izotopem węgla C-14. Okazało się, że ma ok. 4800 lat. Nie potwierdzono jednak, że była to biblijna arka.

Na górze Ararat potrzeba konkretnych i zdecydowanych naukowych działań. Chciałbym w nich uczestniczyć. Wspólnie mamy możliwości techniczne, by poszukać łodzi – powiedział Esperante na wspomnianym sympozjum (ladbible.com).

Naukowiec zapewnił, że jeśli odnajdzie obiekt, udostępni go dla wszystkich. Na razie poprosił o dofinansowanie, by rozpocząć poszukiwania.

Nie wszyscy wierzą, że naprawdę doszło do globalnego potopu. Wykładowca Nicholas Purcell z Oxfordu uważa, że to bzdura. Zauważył, że gdy według Biblii poziom wód na świecie wzrósł o ok. 4 kilometry, od setek lat rozwijały się już wówczas m. in. Egipt i Mezopotamia. 

góra Ararat widziana z powietrza
góra Ararat widziana z powietrza Fot: Twitter.com/@ReportUK
Góra Ararat widziana z kosmosu
Góra Ararat widziana z kosmosu Fot: NASA/JSC
Arka Noego na zboczu góry Ararat
Arka Noego na zboczu góry Ararat Fot: Twitter.com/@RonCerabona
zbocza góry Ararat
zbocza góry Ararat Fot: JMA / Splash News/EAST NEWS
widok na górę Ararat
widok na górę Ararat Fot: East News
Zagłosuj

Czy twoim zdaniem Arka Noego istnieje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze