Niemiecki sposób na napalonych imigrantów. Kobiety dostaną opaski antygwałtowe

Wojciech Kozicki
15.12.2017  13:26
Opaska przeciw gwałtom imigrantów w Niemczech
Opaska przeciw gwałtom imigrantów w Niemczech Fot: Twitter.com/ZDF-Landesstudio Nordrhein-Westfalen

Sylwester w Kolonii ma być tym razem bezpieczny.

Niemieckie służby chcą podczas tegorocznego sylwestra uniknąć seksualnych polowań na kobiety. Burmistrz Kolonii Henrietter Reker, znana z proimigranckich poglądów, znalazła rozwiązanie.

Jak informuje wprost.pl, 13 grudnia odbyła się konferencja prasowa, na której zainaugurowano kampanię „Respect”. Reker zapowiedziała, że każdy uczestnik miejskiej zabawy otrzyma białą opaskę na rękę z napisem „szacunek” oraz wizerunkiem katedry (symbol miasta).

Bezpieczna zabawa

Burmistrz uważa, że opaski antygwałtowe odstraszą jurnych napastników. Pokazują, że kobiety nie są bezbronne, a ich godności nie można naruszać. Twierdzi, że dzięki takiej ozdobie mężczyznom odechce się przekraczania pewnych granic.

Internauci sądzą, że bransoletki nie zapewnią bezpieczeństwa. Sugerują, by władze zamiast takich gadżetów po prostu dały kobietom broń.

Dlaczego pan mnie gwałci? Przecież mam opaskę. Totalnie bez sensu. To bezradność władz Kolonii – uważa Szymon (facebook.com/MyPolacy.de).

Pomysł równie doskonały jak malowanie kreda po ulicach przeciwko terroryzmowi. 100 procent skuteczności w wykrywaniu idiotów – twierdzi Radek (facebook.com/MyPolacy.de).

Tym uchodźcom to dałbym opaskę na jaja i mocno ścisnął – proponuje Tomasz (facebook.com/MyPolacy.de).

W 2015 roku podczas sylwestrowej imprezy w Kolonii doszło do setek staków seksualnych. Napastnikami byli głównie uchodźcy z Afryki Północnej. Polowali na swoje ofiary w dużych grupach. Władze starały się to ukryć, a politycy uciszali dziennikarzy. Świat w końcu dowiedział się o poszkodowanych kobietach.

Uczestnicy sylwestrowej zabawy w Kolonii, w ramach kampanii „Respect” otrzymają specjalne opaski – poinformowało ZDF-Landesstudio Nordrhein-Westfalen‏ na swoim Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze