Obnażył się przed Mona Lisą. Rozbierana sesja zszokowała zwiedzających

Magdalena Kulej
25.01.2018  15:19
Obnażył się przed Mona Lisą.
Obnażył się przed Mona Lisą. Fot: instagram.com / @adrianpinoolivera

Artysta zapowiada kolejne pokazy.

Zwiedzający najsłynniejsze muzeum świata nie tego spodziewali się po wystawie, gdy przekraczali progi Luwru w Paryżu. Nie chcieli też, by twarz Mony Lisy zasłaniało im kompletnie nagie ciało mężczyzny.

A nie był to pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Jak podaje connexionfrance.com, kataloński artysta, Adrián Pino Olivera, został aresztowany po obnażeniu się przed słynnym dziełem Leonarda da Vinci.

Olivera zrealizował przed obrazem całą serię prowokacyjnych zdjęć. Jego pozy wywołały oburzenie zwiedzających, a pracownicy muzeum natychmiast wezwali policję.

Nagraniem z sesji zdjęciowej w towarzystwie „La Giocondy” pochwalił się w sieci.

Spędziłem 24 godziny w więzieniu, mam dożywotni zakaz wstępu do Luwru, ale pozostaje mi wspomnienie z bycia Mona Lisą – napisał na Instagramie. (instagram.com / @adrianpinoolivera)

Ku chwale kobiet

28-letni artysta już kilkukrotnie rozbierał się w miejscach publicznych. To część projektu rozpoczętego w marcu 2017 roku. Olivera zakrywa na zdjęciach genitalia, co ma promować jego ideę społeczeństwa matriarchalnego.

Nago pozował już m.in. w Fontannie di Trevi i przed "Narodzinami Wenus" Botticellego w Galerii Uffizi we Florencji. Ma nadzieję dokończyć projekt jeszcze w tym roku. Fani sztuki powinni się zatem przygotować, bo nagi Olivera ma w planach odwiedzić 22 wystawy.

Muzeum Narodowe Prado w Madrycie.
Muzeum Narodowe Prado w Madrycie. Fot: instagram.com / @adrianpinoolivera
Zagłosuj

Jak oceniasz sztukę Olivery?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze