Odpalał petardę na ulicy. Dosłownie wyleciał w powietrze

Magdalena Kulej
26.01.2018  14:55
petarda i studzienka kanalizacyjna
petarda i studzienka kanalizacyjna Fot: youtube.com / Chung T'ien Television

Nastolatek igrał z ogniem.

Sieć obiegło szokujące nagranie, które zostało zarejestrowane na jednej z chińskich ulic. Jak podaje dailymail.co.uk, młody Chińczyk próbował odpalić tam petardę. Niestety wybrane przez niego miejsce nie było rozsądne.

Na nagraniu widać, jak chłopak przytyka zapalniczkę do petardy na pokrywie studzienki kanalizacyjnej. Sekundy później wystrzeliwuje jak z armaty kilka metrów w powietrze. Do eksplozji doprowadził prawdopodobnie zgromadzony pod włazem metan, który wydzielił się ze ścieków. 

petarda i studzienka kanalizacyjna
petarda i studzienka kanalizacyjna Fot: @Lake8737 / LiveLeak.com

Świadkami tragicznego zdarzenia byli zszokowani przechodnie. Mimo, że znajdowali się zaledwie kilka kroków od młodego piromana, najwyraźniej żadnemu z nich nic się nie stało. Nie jest znany ani bohater zdarzenia, ani dokładna lokalizacja. Nie wiadomo więc, czy chłopak przeżył i jakie mógł odnieść obrażenia.

Film został opublikowany w chińskim serwisie społecznościowym Weibo, by przypomnieć internautom o zachowaniu ostrożności podczas celebracji związanych ze zbliżającym się chińskim Nowym Rokiem Psa. Okazuje się, że odpalanie petard na włazach studzienek zdarzało się już wcześniej. W materiale wyemitowanym przez chińską telewizję CTV News Channel widać podobne nagrania z udziałem dzieci

Zobacz nagrania przedstawione w chińskiej telewizji:

Zagłosuj

Czy wyobrażasz sobie świętowanie bez petard i fajerwerków?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze