Ośmiolatka uprowadzona i zgwałcona w drodze do szkoły. Jej ciało znaleziono w pojemniku na śmieci

Magdalena Barszczak
11.01.2018  10:21
Starcia po brutalnym zabójstwie siedmiolatki. Jej ciało znaleziono w pojemniku na śmieci
Starcia po brutalnym zabójstwie siedmiolatki. Jej ciało znaleziono w pojemniku na śmieci Fot: Twitter.com/HAFIZABADI5 / Youtube.com/PRIME NEWS STUDIO / Kolaż: Planeta.fm

Policja uważa, że dziewczynka mogła paść ofiarą seryjnego mordercy.

Brutalne zabójstwo ośmiolatki wstrząsnęło mieszkańcami Pakistanu i wywołało oburzenie w kraju. Zainab Ansari została porwana w drodze do szkoły, a następnie zgwałcona i zabita. Zbrodnia, do której doszło w Kasur, spowodowała zamieszki. Tymczasem policja twierdzi, że w mieście grasuje seryjny morderca i znów zaatakował - informuje "Daily Mail".

Kilka godzin przed pogrzebem dziewczynki rozwścieczony tłum zaatakował komisariat policji i pobliski budynek rządowy w prowincji Pendżab na wschodzie Pakistanu. Jak informuje BBC, na ulice wyszły setki osób.

Ludzie zarzucają służbom, że niewiele robią, aby powstrzymać falę uprowadzeń. Lokalne stacje telewizyjne pokazywały policję strzelającą w kierunku demonstrantów, którzy obrzucali ją kamieniami. W starciach zginęły dwie osoby.

Pogrzeb Zainab Ansari
Pogrzeb Zainab Ansari Fot: AFP/East News

Brutalna zbrodnia

Dziewczynka zaginęła 4 stycznia. Szła na zajęcia do szkoły koranicznej. Jej ciało znaleziono około dwa kilometry od jej domu, w pojemniku na śmieci. Policja twierdzi, że dziecko zostało zgwałcone i uduszone.

Rodzina dziewczynki zarzuca policji opieszałość w szukaniu sprawcy. Kiedy doszło do morderstwa, przebywali akurat na pielgrzymce w Mekce.

Nie będziemy grzebać Zainab, dopóki morderca nie zostanie złapany – mówił ojciec ośmiolatki Ameen Ansari. (dailymail.co.uk)

Nie mam nic do powiedzenia, po prostu chcę sprawiedliwości dla mojej córki - dodała matka dziecka. (dailymail.co.uk)

Tymczasem policja zapewnia, że zrobi wszystko, by znaleźć sprawcę. Funkcjonariusze poinformowali, że są w posiadaniu nagrania z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna prowadzi dziewczynkę za rękę.

Pakistańska policja twierdzi, że do podobnych morderstw dochodzi w okolicy coraz częściej. Pięć z 12 zbrodni w ciągu ostatnich dwóch lat ma być powiązanych z jednym podejrzanym. Służby oświadczyły, że od 90 osób pobrano próbki DNA.

Zabójca i ofiara. Policja dotarła do nagrania z monitoringu:

Przeczytaj więcej
Komentarze