Ośmiolatkowie znęcali się nad chłopcem z zespołem Downa. Okrutna „zabawa”

Magdalena Barszczak
08.01.2018  09:49
Ośmiolatkowie napadli na chłopca z zespołem Downa
Ośmiolatkowie napadli na chłopca z zespołem Downa Fot: REPORTER

Chłopiec był przerażony.

Na placu zabaw w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) grupa kilkuletnich dzieci napadła na chłopca z zespołem Downa - podała „Gazeta Wrocławska”. Sprawą zajmuje się policja.

Zdaniem matki oprawcy mieli po 8, 9 lat. Zdjęli 12-latkowi część ubrań, w tym spodnie. Syn wrócił przerażony do domu – oleśniczanka napisała na Facebooku.

Zwracajcie uwagę na zachowania swoich dzieci. Moje dziecko jest niepełnosprawne, ale nie jest w żaden sposób agresywne, nikogo nie zaczepia. To tamte dzieci zachowały się jakby nie były do końca zdrowe. To przerażające – kontynuowała, apelując do innych matek. (gazetawroclawska.pl)

O incydencie Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy została poinformowana w Nowy Rok. Sprawą zajmuje się zespół ds. nieletnich.

Ci policjanci będą prowadzić dochodzenie, sprawdzać, kto stoi za zdarzeniem, o którym mówi mama chłopca. Mimo że sprawcą są nieletni, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Nikt nie ma prawa zachowywać się w podobny sposób – oświadczyła oficer prasowa policji Aleksandra Pierzycka. (gazetawroclawska.pl)

Pomóc mogą zeznania świadka, który widział, co się wydarzyło na placu zabaw. Według matki chłopca grupa napastników oddaliła się w kierunku boiska Szkoły Podstawowej nr 2. Kobieta liczy, że winnych uda się ustalić na podstawie materiału zarejestrowanego przez kamery monitoringu.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnicy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnicy Fot: Google Maps
Przeczytaj więcej
Komentarze