Zakochana para wybrała się ciągnikiem na zakupy. Byli pijani nie tylko miłością

Wojciech Kozicki
03.01.2018  13:55
Pijani jechali traktorem w Olsztynie
Pijani jechali traktorem w Olsztynie Fot: Youtube.com/KWP Olsztyn

Zataczali się na stacji benzynowej.

Kobieta i mężczyzna z Olsztyna, zamiast hucznie obchodzić Sylwestra, przywitali nowy rok w oddzielnych celach. Wybrali się na zakupy ciągnikiem. Jechali na podwójnym gazie.

Jak informuje olsztyńska policja, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie 31 grudnia przed godziną 7 rano. Poinformowano go, że na stację paliw przy ul. Towarowej podjechał traktor. Zachowanie 30-latka i jego 37-letniej towarzyszki wskazywało, że już zaczęli sylwestrową libację. Mężczyzna, płacąc za zakupy, położył się na ladzie i zaczął zasypiać.

Kara za jazdę

Policjanci zatrzymali ich do kontroli. Mieli we krwi odpowiednio 3 i 2 promile alkoholu. Żadne z nich nie chciało przyznać się do kierowania ciągnikiem. Zapewne nie wiedzieli, że ich wyczyn uwiecznił monitoring.

Mężczyzna najwyraźniej się nie wywinie. Postawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To jednak nie koniec jego kłopotów.

Okazało się, że od 3 lat posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Prawdopodobnie będzie też zobligowany do zapłacenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Pijana para pojechała na zakupy traktorem:

Przeczytaj więcej
Komentarze