Parafia sugeruje jak przyjąć księdza po kolędzie. Opublikowała poradnik

Wojciech Kozicki
03.01.2018  11:48
Ksiądz wizyta po kolędzie poradnik
Ksiądz wizyta po kolędzie poradnik Fot: East News

Nieakceptowalne jest nawet Radio Maryja.

Przyjęcie księdza w ramach wizyty duszpasterskiej to dla wielu osób ważne wydarzenie. Zapewne nie każdy wie jak się do niego odpowiednio przygotować. Z pomocą pospieszyła parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach.

Opublikowała na swojej stronie internetowej poradnik jak powinna wyglądać wizyta duchownego w domu. Okazuje się, że nie należy czekać aż sam łaskawie się zjawi. Trzeba wyjść mu spotkanie. Może również przyprowadzić go sąsiad i ten gest wypada odwzajemnić.

Ksiądz bywa spragniony, więc wypada uraczyć go czymś do picia. Gdy przekracza próg domostwa, to idealny moment, by zaproponować kawę lub herbatę. Później już nie wypada tego robić.

ksiądz pije drink

Reputacja Kościoła

Stół jest istotnym elementem wizyty duszpasterskiej. Powinien znajdować się nim biały obrus. Nie może zabraknąć krucyfiksu, dwóch zapalonych świec, wody święconej i kropidła. Jeśli w domu brak wody święconej, można użyć zwykłej. Ksiądz musi jednak odprawić nad nią odpowiedni rytuał.

Obowiązkiem dzieci jest przygotowanie zeszytów do religii. Parafia zaleca, by nie silić się na wymówki typu „nie mam, bo kolega nie oddał”. Ksiądz jest sprytny i nie da się nabrać.

Należy zadbać o ciszę. Telewizor i radio muszą być wyłączone. Nie ma przebacz, nawet jeśli jest to Radio Maryja.

Zapewnie znajdą się osoby, które w tym roku mogą mieć opory przed wpuszczeniem księdza. 2017 rok obfitował w skandale w Kościele. Przykładem może być duchowny Wiesław Maciaszek, który kupił luksusowy samochód. Reputację Kościoła nadszarpnął także ksiądz podejrzany o molestowanie w szkole w Koźmińcu.

Zagłosuj

Czy w tym roku przyjmiesz księdza po kolędzie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze