Patryk Vega zachęca do służby w Policji. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Wojciech Kozicki
11.01.2018  11:57
Patryk Vega i nabór do stołecznej Policji
Patryk Vega i nabór do stołecznej Policji Fot: Policja.waw.pl

Popularny portal uznał to za "żenadę roku".

Patryk Vega od wiele lat współpracuje z policjantami, kręci filmy o ich pracy i pisze o nich książki. Stworzył kultowe produkcje takie jak m.in. „Prawdziwe psy”, „Pitbull” i „Ciemna strona miasta”. Brał udział w przesłuchaniach i niebezpiecznych akcjach. Tym razem zachęca, by wstępować w szeregi stołecznej Policji.

Na stronie warszawskiej policji opublikowano wideo, w którym twórca namawia, by założyć mundur. W spocie pojawili się  również Piotr Stramowski i Olga Bołądź, którzy często występują u Vegi. Jest utrzymany w stylistyce charakterystycznej dla tego twórcy, nie brakuje więc ujęć z drona.

To odsłona akcji Komendy Stołecznej Policji „Ty też możesz”. Skierowana jest do uczniów klas maturalnych i ma zachęcić ich do podjęcia służby. Przygotował ją Wydział Komunikacji Społecznej KSP we współpracy z Sekcją Doboru Wydziału Kadr.

Ostra krytyka

Nie brakuje internautów, którzy odnoszą do akcji sceptycznie. Portal pudelek.pl uznał spot reklamowy za kandydata do "żenady roku", a Vegę nazwał autorem najgorszych filmów w historii polskiej kinematografii.

Jeżeli na podstawie tego spotu pójdziesz do Policji, to jesteś przygłupem. Te osoby nie mają pojęcia o pracy funkcjonariuszy – uważa Krzysztof (facebook.com/Patryk Vega).

Niestety, prestiż służby upada. Widząc takie spoty reklamowe dostaję raka oczu i uszu – uważa Łukasz (facebook.com/Patryk Vega).

Super. To filmik, który mobilizuje – napisał Kamil (facebook.com/Patryk Vega).

Akcja to nie tylko film w internecie. Funkcjonariusze spotykają się z uczniami w szkołach. Opowiadają im o wymogach jakie muszą spełnić, by dostać pracę w Policji. Rozdają im także specjalne foldery informacyjne.

W lutym 2018 roku do kin trafi najnowszy film Vegi "Kobiety mafii". Wystąpią w nim m.in. Bogusław Linda, Olga Bołądź, Piotr Stramowski, Agnieszka Dygant, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański. W sieci ukazał się zwiastun bez cenzury, który został przez internautów zmieszany z błotem.

Vega, Stramowski i Bołądź zachęcają do służby w stołecznej Policji:

Przeczytaj więcej
Komentarze