Nie wpuścili pawia do samolotu. Miał wspierać emocjonalnie swoją panią

Magdalena Kulej
31.01.2018  16:47
Paw Dexter na lotnisku.
Paw Dexter na lotnisku. Fot: facebook.com / @thejetsettv

Antypawie przepisy zbulwersowały ornitologów.

Jakiekolwiek obostrzenia dotyczące przewozu zwierząt środkami publicznego transportu, możliwość wejścia z psem do sklepu czy ośrodka kultury nie są brane pod uwagę, gdy w grę wchodzi specjalnie przeszkolony pupil z odpowiednim certyfikatem.

Tzw. zwierzę towarzyszące osobie chorej czy oferujące wsparcie emocjonalne ma zatem o wiele więcej praw niż pozostałe z nich. Oczywiście w większości przypadków przez zwierzę rozumie się psa, ale w rzeczywistości nie ma przeszkód, by wsparcia udzielał koń, chomik czy paw. To właśnie on jest bohaterem tej historii.

Zdjęcia upierzonego podróżnika upubliczniono w amerykańskim programie podróżniczym „The Jet Set”. Na fotografiach widać zwierzę czekające na swój lot na wózku bagażowym i zszokowane twarze turystów.

Paw Dexter nie spełniał wytycznych linii lotniczych.
Paw Dexter nie spełniał wytycznych linii lotniczych. Fot: facebook.com / @thejetsettv

Jak podaje time.com, amerykańskie linie United Airlines zabroniły pasażerce cierpiącej na depresję wejść na pokład samolotu na lotnisku Newark w New Jersey ze swoim przeszkolonym pawiem, Dexterem. Kobieta zaproponowała więc, że kupi ptakowi osobny bilet na rejs. Mimo to odmówiono jej, wyjaśniając, że ptasi towarzysz ze względu na swoja wagę i rozmiar nie spełnia wytycznych.

Linie lotnicze utrzymują, że taką informację przekazano jej, zanim jeszcze dotarła na lotnisko. Ta jednak nie wzięła ich sugestii pod uwagę i pojawiła się w porcie lotniczym razem ze swoim pupilem.

Wiemy, że niektórzy potrzebują podczas podróży wsparcia zwierzęcia towarzyszącego. Obecne prawo wymaga od takich osób dostarczenia dokumentacji od specjalisty z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem – wyjaśniono w oświadczeniu. (time.com)

Podobne obostrzenia wprowadziły już na początku 2018 roku linie Delta. Powodem są liczne oszustwa i nadużywanie prawa do wprowadzania zwierząt towarzyszących na pokład samolotu. Wynikiem tego wzrosła liczba nieprzyjemnych incydentów – od oddawania moczu po ugryzienia. 

Zobacz wejście pawia na lotnisko:

Zagłosuj

Czy zgodziłbyś się na lot obok pawia?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze