Pedofil pojechał na wakacje z rodzicami ofiary. Przekonał ich, że jest nastolatkiem

Magdalena Barszczak
13.12.2017  17:50
Pedofil nabrał rodziców swojej ofiary. Oszukał ich, że ma 19 lat
Pedofil nabrał rodziców swojej ofiary. Oszukał ich, że ma 19 lat Fot: Pixabay.com/Avon and Somerset Police/kolaż: Planeta.fm

Był wyjątkowo skuteczny w uwodzeniu.

Brytyjski pedofil został skazany na 6 lat więzienia. 31-letni Clinton Stothard miał dosyć duży dar przekonywania. Jedną z jego ofiar była 14-letnia dziewczynka. Mężczyzna oszukał rodziców nastolatki, że jest jej 19-letnim chłopakiem i pojechał z nimi na wakacje.

Jak donosi independent.co.uk, to nie jedyny taki „wyczyn” 31-latka. Uwiódł przez internet kilka innych dziewczyn. Wiele z nich prosił, by przesyłały mu rozbierane zdjęcia.

Pedofil mógł się pochwalić zaskakującą skutecznością uwodzenia. Policjanci skonfiskowali kilka urządzeń elektronicznych, które zarejestrowały rozmowy mężczyzny z nastolatkami. Jedna z ofiar Stotharda, 14-latka z Bristolu, wymieniła ponad 3 tysiące telefonów i SMS-ów z Brytyjczykiem tylko w ciągu dwóch tygodni.

komórka
komórka Fot: Pixabay.com

"Rekin polujący na dzieci"

"To najgorszy koszmar każdego rodzica, rekin polujący na dzieci w internecie"  – tak skazanego, pochodzącego z Barnsley (hrabstwo South Yorkshire) opisał sąd, ogłaszając wyrok skazujący. 31-latkowi udowodniono 18 z 39 zarzutów dotyczących wykorzystywania czworga nieletnich.

Policja wpadła na trop Stotharda po tym, jak zgłosili się do niej zaniepokojeni pracownicy organizacji Barnardo's. Od ponad stu lat pomaga ona krzywdzonym i zaniedbywanym dzieciom. Właśnie jedna z takich nastolatek doprowadziła organy ścigania do pedofila.

Mężczyznę objęto specjalnym nadzorem, w ramach którego nie będzie mógł zamieszkać z osobą w wieku poniżej 18 lat. Policja będzie też monitorować strony przeglądane przez 31-latka w sieci.

Przeczytaj więcej
Komentarze