Pięć aut śmiertelnie potrąciło Polkę w Londynie. Kierowcy bez zarzutów

Wojciech Kozicki
18.12.2017  12:50
Wypadek Polki w Londynie
Wypadek Polki w Londynie Fot: MET Police

Żaden nie zatrzymał się, by pomóc.

11 grudnia w Londynie kobieta weszła na przejście dla pieszych na Norwood Road. Jak informuje BBC.com, miała zielone światło. Nagle w 29-latkę uderzyła pędząca ciężarówka, którą prowadził 49-letni mężczyzna. To nie był jednak koniec jej kłopotów.

Po chwili uderzył w nią kolejny pojazd ciężarowy oraz 3 samochody osobowe. Żaden z kierowców nie zatrzymał się, by pomóc poszkodowanej.

Na miejscu zjawiło się pogotowie. Ratownicy rozpoczęli reanimację. Nie udało im się jednak ocalić kobiety. Po ok. godzinie zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Kierowcy na wolności

Dane ofiary wypadku nie zostaną upublicznione. Nie życzy sobie tego jej rodzina. Jednak tydzień po zdarzeniu okazało się, że była Polką. Mieszkała u bliskich w gminie Wandsworth.

Policjanci dotarli do kierowców, którzy potrącili Polkę. Przesłuchano ich, ale nie postawiono im zarzutów. Są jednak podejrzani o spowodowanie śmierci przez nieostrożną jazdę.

Rzecznik londyńskiej policji Alastair Middleton powiedział, że nadal poszukiwani są świadkowie zdarzenia, którzy pomogą lepiej zrozumieć śledczym co się wydarzyło.

Polka zabita w Londynie w wypadku
Polka zabita w Londynie w wypadku Fot: MET Police
Przeczytaj więcej
Komentarze