Pielęgniarki "nie potrzebowały" pacjenta. Wyrzuciły go na chodnik

Magdalena Kulej
29.01.2018  12:08
Pielęgniarki wyrzuciły pacjenta na ulicę, bo go nie potrzebowały
Pielęgniarki wyrzuciły pacjenta na ulicę, bo go nie potrzebowały Fot: youtube.com / Весточка

Kobiety zachęcały przechodnia, by go sobie "zabrał".

Dyrekcja szpitala nr 4 w Soczi w Rosji podjęła decyzję o zwolnieniu dwóch pielęgniarek, których skandaliczne zachowanie zbulwersowało tysiące internautów z całego świata. Jak podaje dailymail.co.uk, okrutne sanitariuszki dosłownie wyrzuciły na ulicę „niechcianego pacjenta”, zamiast udzielić mu pomocy.

Oburzający incydent zarejestrowały kamery szpitalnego monitoringu. Na nagraniu widać pielęgniarki, które pchają wózek z chorym mężczyzną, po czym zostawiają go pod garażem i z pustym wózkiem wracają do pracy. Na innych ujęciach można dostrzec zakrwawionego mężczyznę leżącego na ziemi w miejscu, w którym porzuciły go pracownice szpitala.

Jak podaje rosyjski portal lenta.ru, pielęgniarki miały powiedzieć do jednego ze świadków „Weź go sobie. Nie potrzebujemy go”. Mężczyznę zauważył później funkcjonariusz policji, który natychmiast wezwał na miejsce służby ratownicze. Lekarze zabrali go do tego samego szpitala, z którego go wcześniej wyrzucono.

Soczi

Wola pacjenta

Szefowa lokalnej służby zdrowia, Marina Vartazaryan, wyjaśniła w rozmowie z mediami, że mężczyzna sam zgłosił tego dnia chęć opuszczenia szpitala. Na ulicy miał na niego czekać przyjaciel.

Dodała jednak, że pacjent faktycznie ma prawo odmówić pomocy medycznej, ale takie życzenie musi zostać zgłoszone na piśmie. Sprawę w dalszym ciągu bada policja.

Zobacz bulwersujące zachowanie pielęgniarek rosyjskiego szpitala:

Zagłosuj

Czy pielęgniarki zostały słusznie zwolnione?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze