Polak bohaterem na Wyspach. Jako jedyny ruszył na pomoc samobójczyni [WIDEO]

Magdalena Barszczak
18.12.2017  12:38
Polak bohaterem na Wyspach. Uratował kobietę
Polak bohaterem na Wyspach. Uratował kobietę Fot: Youtube.com/PolishExpress

Inni stali i patrzyli.

Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie – informuje portal polishexpress.co.uk. Uratował samobójczynię przed śmiercią. Jeszcze chwila, a byłoby za późno.

Mężczyzna jechał motocyklem, gdy na londyńskiej ulicy w pobliżu mostu zobaczył ubraną na czarno postać. Usiadła na środku jezdni i spowodowała korek. Pojazdy nie mogły przejechać dalej. Żaden z kierowców nie pokusił się jednak o to, by podejść do czarnoskórej kobiety i zapytać, czy coś jej dolega. Zrobił to dopiero Polak.

Polski motocyklista próbował nawiązać kontakt z nieznajomą. Bezskutecznie. Po chwili zauważył, że kobieta ma na szyi ciasno zaciśnięty sznurek. Kiedy udało się ją z niego oswobodzić, zaczęła swobodnie oddychać. Na prośbę Polaka do poszkodowanej podeszli też inni kierowcy.

Niedoszła samobójczyni nie chciała wyjawić, jak się nazywa. Powtórzyła jedynie kilkukrotnie, że chce umrzeć. Jesteś za młoda, żeby umierać – odpowiedział jej Polak.

Do kobiety wezwano karetkę. Nie wiadomo, dlaczego chciała popełnić samobójstwo. Prawdopodobnie, gdyby nie zdecydowana reakcja naszego rodaka, ta historia mogłaby nie mieć szczęśliwego zakończenia.

Polski motocyklista pozostał anonimowy. Należą mu się ogromne słowa uznania.

Polak jako jedyny ruszył na pomoc samobójczyni:

Przeczytaj więcej
Komentarze