Polak potrafi. Wyszedł na skrzydło samolotu, bo nie chciał już dłużej czekać

Magdalena Barszczak
03.01.2018  10:48
Zniecierpliwiony Polak opuścił samolot przez wyjście ewakuacyjne
Zniecierpliwiony Polak opuścił samolot przez wyjście ewakuacyjne Fot: Youtube.com/6,999,999,999 views

Ludzie na pokładzie osłupieli.

Zniecierpliwiony pasażer wziął sprawy w swoje ręce. Polak nie chciał już dłużej czekać, aż załoga linii Ryanair wypuści podróżnych na płytę lotniska, więc postanowił sam opuścić samolot. Wraz ze swoim bagażem podręcznym wyszedł przez wyjście ewakuacyjne na skrzydło maszyny.

Incydent zdarzył się w Maladze w Nowy Rok. Rejs z Londynu do Hiszpanii miał około godzinę opóźnienia. Po wylądowaniu o 23.00 pasażerów poinformowano, że muszą jeszcze poczekać pół godziny, aż obsługa naziemna będzie mogła zająć się ich lotem.

Jak informuje dailymail.co.uk, nie spodobało się to 57-letniemu Polakowi. Pasażerowie byli w szoku, kiedy zobaczyli, co zrobił. Niektórzy śmiali się z politowaniem.

Uruchomił drzwi ewakuacyjne i rzucił tylko: "Wychodzę przez skrzydło". To było surrealistyczne - opowiadał jeden z podróżnych. (dailymail.co.uk)

Posiedział trochę na skrzydle, aż w końcu wrócił na pokład - relacjonował inny pasażer, który nagrał incydent. (dailymail.co.uk)

Mężczyzna został aresztowany przez policję w Maladze. Jego niecierpliwość może go słono kosztować. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie prawdopodobnie zostanie ukarany grzywną.

Miał atak

Nie wszyscy kpią z 57-latka i potępiają jego zachowanie. Wypowiedź innego pasażera rzuca zupełnie inne światło na sprawę. Podobno mężczyzna miał atak astmy, o czym wielokrotnie informował.

Nikt nie zauważył, że ten człowiek cierpiał na astmę. Potrzebował powietrza, dlatego zdecydował się opuścić samolot, ale strażnicy nie chcieli go słuchać. Rozmawiałem z nim podczas lotu i kilka razy używał inhalatora. Brał też leki tuż przed startem - opowiadał. (dailymail.co.uk)

Mężczyzna dodał, że ma nadzieję, że 57-latek uniknie płacenia mandatu.

Polak opuścił samolot przez wyjście awaryjne. Zobacz film:

Przeczytaj więcej
Komentarze