Policja dotarła do nielegalnego składu broni. Nietypowego strażnika nakryto w basenie

Magdalena Kulej
23.01.2018  13:59
Policja dotarła do nielegalnego składu broni.
Policja dotarła do nielegalnego składu broni. Fot: Youtube.com / РЕН ТВ. Новости

Funkcjonariusze musieli wezwać posiłki.

Dla rosyjskich służb to miała być rutynowa akcja. Policja przeszukiwała właśnie mieszkanie podejrzanego o nielegalne posiadanie broni. Nikt nie spodziewał się jednak, że uzbrojenie może być tak dobrze strzeżone.

Do niecodziennego odkrycia doszło w miejscowości Pietrodworiec niedaleko Petersburga. Jak podaje bbc.com, funkcjonariusze odkryli w jednym z domów nielegalny skład broni, w tym ładunki wybuchowe domowej roboty i karabiny Kałasznikowa. Na miejscu czekała jeszcze jedna niespodzianka, bo broń była strzeżona przez 2-metrową bestię.  

Dorosły krokodyl nilowy wyłonił się nagle z ciemnych otchłani piwnicy, gdzie pluskał się w wykopanym w ziemi basenie. Funkcjonariusze przekonują, że krokodyl kilkukrotnie otworzył na ich widok paszczę, po czym zanurzył się w błotnistej wodzie.

Krokodyl nilowy znaleziony w piwnicy mierzy niemal 2 metry.
Krokodyl nilowy znaleziony w piwnicy mierzy niemal 2 metry. Fot: Facebook.com / @spblive.ru

Bezdomny drapieżca

Mieszkańcy kamienicy potwierdzili w rozmowie z mediami, że ich sąsiad od dawna przejawiał niezwykłe zainteresowanie egzotycznymi zwierzętami. 40-letni właściciel krokodyla został aresztowany. Wiadomo już, że mężczyzna używa broni do rekonstrukcji wydarzeń historycznych.

Próby znalezienia nowego domu dla nietypowego strażnika zakończyły się fiaskiem. Zoo w Leningradzie odmówiło przyjęcia krokodyla w swoje progi. Jego przedstawiciele tłumaczą, że gad nie ma dokumentów, a w zoo nie ma już dla niego miejsca. 

Zobacz nagranie z akcji policji:

Przeczytaj więcej
Komentarze