Policzkowały się, bo szef kazał. Pracownice gorszego sortu stanęły na firmowym ringu

Magdalena Kulej
19.12.2017  15:31
Chiński pracodawca zmusza pracownice do policzkowania się
Chiński pracodawca zmusza pracownice do policzkowania się Fot: Youtube.com / @All in One ALG

Nie ma pracy bez plaskaczy.

Jedna z chińskich firm znalazła rozwiązanie dla kobiet, które nie radzą sobie z pracą. Receptą na efektywność ma być wymierzanie sobie nawzajem policzków.

Jak podaje portal scmp.com, intrygujące nagranie z firmowej imprezy w Nanchang we wschodnich Chinach zostało opublikowane w sieci w niedzielę i natychmiast wywołało mieszane reakcje internautów.

Pracowniczki firmy Nanchang Jinhuayuan Meiye związanej z pielęgnacją skóry, które w ostatnim roku osiągały słabsze wyniki zostały publicznie ukarane podczas uroczystej gali

giphy

Przyjęcie kary było warunkiem zachowania stanowiska, a jej forma dość nietypowa. 

Kobiety przybyły na imprezę, aby świętować 14-lecie firmy, a opuściły ją z opuchniętymi twarzami, bo zostały zmuszone do policzkowania się nawzajem.

Kontrowersyjna kara została im wymierzona na scenie, co miało wpłynąć na „wzmocnienie więzi zespołu”.

Pokuta po chińsku

Nie jest to pierwszy przypadek tak ekstremalnym praktyk w chińskich firmach. W imię motywacji i budowania pracy zespołowej, sprzedawcy z miasta Baishan zostali w 2016 roku zmuszeni do pełzania po ruchliwej ulicy.

W 2015 roku stażyści firmy spożywczej w Changzhou pili wodę z toalety, którą wcześniej sami oczyścili. Dzięki temu pracodawca miał pewność, że toalety są czyste.

Zobacz kontrowersyjną karę chińskiej firmy:

Przeczytaj więcej
Komentarze