Półnaga aktywistka chciała porwać Jezusa z szopki. Zrobiła to, bo "Bóg jest kobietą" [WIDEO]

Magdalena Kulej
27.12.2017  11:45
Półnaga działaczka Femenu próbowała porwać Jezusa z szopki. Zrobiła to, bo "Bóg jest kobietą"
Półnaga działaczka Femenu próbowała porwać Jezusa z szopki. Zrobiła to, bo "Bóg jest kobietą" Fot: Youtube.com / RT

To było jej drugie podejście.

Do niecodziennej próby kradzieży doszło w pierwszy dzień świąt w Watykanie. Jak podaje cnn.com, działaczka grupy „Femen” próbowała w stroju topless ukraść figurkę Dzieciątka ze świątecznej szopki na placu świętego Piotra.

Aktywistka przeskoczyła przez barierki i rzuciła się w kierunku szopki. Na jej nagich plecach widniał napis „Bóg jest kobietą” i te same słowa wykrzykiwała biegnąc w kierunku figurki. Jezuska uratowali watykańscy żandarmi, którzy w porę zareagowali i zatrzymali półnagą kobietę. Świadkami nieudanego porwania było niemal 50 tysięcy osób oczekujących na bożonarodzeniowe wystąpienie papieża Franciszka.

Do dwóch razy sztuka

Zatrzymana kobieta została zidentyfikowana jako „sekstremistka” Alisa Vinogradova. Okazuje się, że Alisa to bardzo zdeterminowana kobieta, bo nie było to pierwsze uprowadzenie Jezusa, którego próbowała dokonać. Do podobnej sytuacji doszło w 2014 roku. Wówczas działaczka dostała się do żłóbka, zanim zatrzymali ją mundurowi.

Powstały na Ukrainie ruch „Femen” zyskał rozgłos za sprawą protestujących topless aktywistek. Kobiety w charakterystyczny dla ugrupowania sposób zabierają głos w sprawach wykorzystywania kobiet, homofobii czy instytucji religijnych, a ich celem jest „całkowite zwycięstwo nad patriarchatem”.

Zobacz nagi atak na watykańską szopkę:

Przeczytaj więcej
Komentarze