Polska celebrytka zatrzymana. Kierowała gangiem Chińczyków?

Magdalena Kulej
19.01.2018  10:07
Izabela M.
Izabela M. Fot: East News

Grupa wyłudziła prawie 2 mln euro.

Funkcjonariusze rozbili międzynarodowy gang wyłudzający pieniądze od mieszkających w Polsce Chińczyków. Jedną z zatrzymanych miała być znana z programu „Taniec z Gwiazdami” i magazynów dla panów Izabela M.

Jak donosi wp.pl, policja aresztowała łącznie 50 osób, w tym 48 Chińczyków i dwójkę Polaków. To właśnie polska celebrytka miała stać na czele gangu i pośredniczyć w wynajmowaniu luksusowych nieruchomości w całej Polsce.

Rezydencje służyły jako "biura bezpieczeństwa publicznego". Przestępcy podający się za urzędników informowali swoje ofiary o możliwości uniknięcia konsekwencji prawnych po wpłaceniu odpowiedniej kwoty.

Stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni przelewali pieniądze na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych – wyjaśniła nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. (wp.pl)

Oszukani "na policjanta" Chińczycy mieli przelać na konta przestępców co najmniej 1,8 mln euro (7,5 mln zł).

Polska organizatorka nielegalnej działalności jest znana widzom jako uczestniczka programu „Taniec z Gwiazdami”, gdzie w 2006 roku tańczyła w parze z Michałem Milowiczem. Ich występ nie zakończył się jednak sukcesem i para odpadła jako pierwsza. Po telewizyjnej porażce, Izabela M. zajęła się reklamowaniem bielizny i sesjami dla magazynów dla mężczyzn. Celebrytce grozi teraz nawet 15 lat więzienia.

Izabela M.
Izabela M. Fot: East News

 

Przeczytaj więcej
Komentarze