Polski kierowca zdumiewa za granicą. Rozbitym samochodem przejechał pół kraju

Magdalena Kulej
06.02.2018  10:07
Polak podróżował rozbitym samochodem
Polak podróżował rozbitym samochodem Fot: twitter.com / @policiaforal_na

A planował dojechać do ojczyzny.

To historia z cyklu „Polak potrafi”. Jego wyczynom przyglądali się tym razem zdumieni Hiszpanie. Kierowca przemierzał iberyjskie drogi kompletnie rozbitym samochodem.

Jak podaje lokalny portal pamplonaactual.com, pojazd zauważyli w niedzielę policjanci patrolujący ulice miasteczka Arre w prowincji Nawarra na północy kraju. Drogą mknął dostawczy Renault Master w opłakanym stanie.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali nieustraszonego kierowcę. Jego historia zadziwiła ich jeszcze bardziej niż samochód po przejściach. Mężczyzna doznał poważnej stłuczki w Madrycie, a to oznacza, że pojazdem w takim stanie pokonał ponad 400 kilometrów.

Mapa
Mapa Fot: Google Maps

Plan mistrza kierownicy

Ale kilkaset kilometrów wcale nie było częścią jego planu. Po kolizji w stolicy uznał, że skoro samochód wciąż jeździ, dojedzie nim do swojego kraju i dopiero tam doprowadzi do ładu.

Zakładając, że zmierzał do Olecka w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zarejestrowano pojazd, miał przed sobą jeszcze ponad 2,7 tys. kilometrów. Ostatecznie policjanci z Nawarry nie zezwolili na dalszą podróż i ukarali kierowcę grzywną w wysokości 500 euro (ponad 2 tys. zł).

Tak chciał dojechać do Polski! Zatrzymany i ukarany, a teraz: udanej podróży, ale lawetą! - napisali policjanci z Nawarry na Twitterze. (twitter.com / @policiaforal_na)

Zagłosuj

Co sądzisz o wyczynie Polaka?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze