Popularna i lubiana cola znika z polskich sklepów. „Kupię ją zgrzewkami”

Magdalena Barszczak
27.12.2017  15:20
Wiśniowa cola znika ze sklepowych półek. Zastąpi ją wersja bez cukru
Wiśniowa cola znika ze sklepowych półek. Zastąpi ją wersja bez cukru Fot: East News

Zastąpi ją "zdrowsza" wersja.

Zła wiadomość dla miłośników wiśniowej coli. Ten popularny gazowany napój znika z Polski. Firma zastąpi go wersją bez cukru.

Jak donosi portalspozywczy.pl, Coca Cola chce się wywiązać z europejskiego zobowiązania dotyczącego redukcji kaloryczności. Do 2020 roku musi obniżyć całkowitą zawartość cukru w swoich produktach o 10 procent.

Warto podkreślić, że 27% całego naszego portfolio w Polsce to produkty o obniżonej lub zerowej zawartości cukru, a to o 5,3 p.p. więcej niż rok temu - podkreśliła Dyrektor Generalna Coca-Cola Poland Services Lana Popović.

Nie wszystkim zmiana na wersję nieskokaloryczną przypadła do gustu. Są tacy, którzy wręcz grożą odejściem do konkurencji.

Cola
Cola Fot: Facebook.com/cocacolapoland

Cola cherry bez cukru to jak burger bez mięsa. Strzał w kolano - napisał Czesław. (Facebook.com/cocacolapoland)

Dziękuję coca-coli, że prawie zmarnowała mi święta. Cudem zdobyłam cherry coke z cukrem - rzuciła Magdalena. (Facebook.com/cocacolapoland)

"Jak szczochy"

Coca-Cola przekonuje, że dokłada wszelkich starań, aby wersja light przypominała jej odpowiednik słodzony cukrem. Są jednak tacy, którym "zdrowszy" produkt po prostu nie smakuje.

Normalna cola jest zwyczajnie za słodka, cherry też była za słodka, ale miała przynajmniej jakiś smak, wszelkie wersje Zero i Diet są o smaku wymiotnym - dodał Marek. (Facebook.com/cocacolapoland)

Niestety cherry zero cukru jest beznadziejna - skomentował Mateusz. (Facebook.com/cocacolapoland)

Smakuje jak szczochy, coś jeszcze mam udowadniać? - Cocojumbo20 (Wykop.pl)

Coca-Cola Cherry to najlepiej sprzedająca się na świecie wiśniowa cola. Na światowy rynek weszła w 1985 r. W Polsce zadebiutowała 11 lat później, w 1996 r. Przed nią do napojów Coca-Cola nie dodawano żadnego innego aromatu.

"Mam nadzieję, że jeszcze się opamiętacie" - pisze zbulwersowany internauta:

Cola
Cola Fot: Facebook.com/cocacolapoland
Przeczytaj więcej
Komentarze