Przeciął biurko z IKEI na pół. Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył

Magdalena Kulej
26.01.2018  13:48
Przeciął biurko z IKEI na pół.
Przeciął biurko z IKEI na pół. Fot: Agencja Gazeta

Zrozumiał, dlaczego było takie tanie.

Meble tej szwedzkiej sieci sklepów od lat cieszą się sporą popularnością. IKEA stała się ulubionym sklepem dla osób szukających stylowego wyposażenia domu w przystępnej cenie. Koncern może więc pochwalić się grupą wiernych klientów, ale i przeciwników.

Wielu zarzuca mu, że jego produkty to zwykła tandeta jednorazowego użytku. Jeden z klientów sieci przekonał się do tej teorii, gdy przecinał swój nowy mebel na pół.

Jak podaje mirror.co.uk, James L. Sutter z Seattle postanowił wprowadzić kilka poprawek w kupionym w IKEI biurku i przeciąć jedną z desek na pół. To, co zobaczył, nijak się miało do jego wyobrażenia o drewnianych meblach.

Zawsze wiedziałem, że meble z IKEI to tylko fałszywa deska z okleiną na wierzchu. No i dobra. Ale wczoraj wieczorem przeciąłem moje biurko i okazało się, że płyta wiórowa to też kłamstwo! – napisał klient IKEI na Twitterze. (twitter.com /  @jameslsutter)

Faktycznie biurko zostało wykonane z kartonu. Sutter dodał później, że wcale nie jest z tego powodu zły, ale po prostu „ekstremalnie zaskoczony”.

Wstępny plan rekonstrukcji mebla musiał zatem ulec gruntownej zmianie. Efektami przeróbek nie podzielił się jeszcze z internautami.  

Przede wszystkim funkcjonalność

Choć większość z nich podziela reakcję Jamesa, niektórzy zwrócili uwagę na pozytywne aspekty użycia kartonu.

Mój ojciec jest inżynierem budowlanym. Taka konstrukcja nazywa się strukturą plastra miodu i jest silniejsza od płyty wiórowej. Jest też bardziej przyjazna dla środowiska - tłumaczy internauta (twitter.com / @pengraffe)

W sprawie zabrał głos rzecznik IKEI. Zapewnia, że meble produkowane są z dbałością o jakość, a materiały wykorzystywane są w możliwie najbardziej efektywny i funkcjonalny sposób. 

Zagłosuj

Jesteś klientem IKEI?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze