Przejmujące nagranie poruszyło gwiazdy. Snoop Dogg, Justin Bieber i inni stają w obronie prześladowanego nastolatka

Magdalena Kulej
12.12.2017  12:44
Snoopp Dogg i Justin Bieber wspierają prześladowanego nastolatka
Snoopp Dogg i Justin Bieber wspierają prześladowanego nastolatka Fot: Youtube.com / PHP

Teraz ma najsławniejszych kumpli na świecie.

Keaton Jones z Knoxville w stanie Tennessee chwycił za serca miliony internautów na całym świecie, gdy jego matka, Kimberly Jones, opublikowała w piątek przejmujące nagranie.

Portal thesun.co.uk podaje, że kobieta musiała wcześniej odebrać syna ze szkoły, bo bał się iść na lunch. W samochodzie wyraził, to co czuje do kamery. 

Śmieją się z mojego nosa, mówią, że jestem brzydki i że nie mam przyjaciół. Wylali na mnie mleko, rzucali we mnie chlebem. Przez to, że jest się innym, nie powinno się być karanym. To nie jest niczyja wina – mówi ze łzami w oczach. (Youtube.com / PHP)

Nagranie 11-letniego Keatona, który płacząc opowiada o prześladowaniu, zostało wyświetlone już ponad 20 mln razy i błyskawicznie wywołało odzew ze strony milionów internautów i światowych gwiazd.

Film udostępnili m.in.  Snoop Dogg, Chris Brown, Justin Bieber, Katy Perry i Eva Langoria.

Masz we mnie przyjaciela. Miłość to jedyne wyjście na pokonanie nienawiści - napisał Snoop Dogg. (Instagram.com / snoopdogg)

To, że Keaton ma w sobie sympatię i współczucie dla innych, gdy sam przechodzi ciężkie chwile jest świadectwem tego kim tak naprawdę jest. Ten chłopak jest legendą - staje w jego obronie Justin Bieber. (Twitter.com / justinbieber)

Keaton Jones
Keaton Jones Fot: Facebook.com / @thankthenation

Na Keatona zwraca też uwagę sam Luke Skywalker

Keaton, nie trać czasu na zastanawianie się, dlaczego dręczyciele są tacy okrutni. Myślą, że krzywdząc innych poczują się lepiej, a tak naprawdę nie lubią siebie. Są zazdrośni, bo jesteś taki mądry i przystojny - napisał.

Keaton nie został niezauważony nawet przez prezydenta Donalda Trumpa, a aktor Chris Evans zaprosił go do Los Angeles na premierowy, przyszłoroczny pokaz jego nowego filmu "Avengers: Wojna bez granic". 

Z kolei Mark Rufallo przyznał, że on też jako dziecko padł ofiarą przemocy ze strony rówieśników. Jesteś moim osobistym superbohaterem! Masz kumpla w Hulku! - dodał na Twitterze. 

Jak podaje independent.co.uk, niektórzy z internautów potraktowali nagranie matki z większym dystansem. To z powodu pieniężnych zbiórek, które miały pomóc Keatonowi. Jedna z nich, nim została zamknięta, zgromadziła ponad 60 tys. dolarów (ok. 215 tys. zł).

Wielu internautów zastanawia się czy Kimberly była zdolna do wykorzystania syna, by szybko zarobić pieniądze. Inne kontrowersje wzbudziły zdjęcia opublikowane na prywatnych kontach społecznościowych. Kobieta pozuje m.in. z flagą Konfederacji, którą czarnoskórzy traktują jako symbol rasizmu i niewolnictwa.

Mimo to, hashtag #IStandWithKeaton wciąż należy w ostatnich dniach do najpopularniejszych, a wyznanie chłopca traktuje się jako pretekst do zwrócenia większej uwagi na zjawisko „bullying”, czyli przemocy rówieśniczej w szkole. 

Zobacz przejmujące wyznanie dręczonego nastolatka:

Przeczytaj więcej
Komentarze