Przemycali narkotyki w materacu. Odpoczywać będą na więziennych łózkach

Magdalena Kulej
31.01.2018  11:08
Przemycali narkotyki w materacu.
Przemycali narkotyki w materacu. Fot: Centralne Biuro Śledcze Policji

Grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy przemycali narkotyki z Holandii. Jak podaje tvp.info, na ich trop trafiono kilka dni wcześniej podczas prowadzonych czynności operacyjnych.

Zaskoczeni mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku. Gdy wpadli na policjantów, wynosili właśnie z obserwowanego mieszkania karton z kilkoma pakietami próżniowo zapakowanej marihuany

Pozostały towar zapakowano w o wiele bardziej pomysłowy sposób. Narkotyki owinięte w hermetyczne worki kędzierzynianie ukryli w materacu tapicerowanego mebla „zakupionego po okazyjnej cenie”.

Marihuana-1
Marihuana-1 Fot: Centralne Biuro Śledcze Policji

15 lat na materacu

Łącznie zabezpieczono 2,5 kilograma marihuany i niewielkie ilości amfetaminy i haszyszu. Przemytnicy zapewniają, że te ostatnie posiadali na własny użytek. Śledczy nie wykluczają jednak, że mogły one być „próbkami” oferowanymi klientom.

Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni przemycali narkotyki z Holandii już od dłuższego czasu, a tak „skromny łup" był wynikiem testu nowego kanału przerzutowego.

Cała trójka zatrzymanych usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Za incydent z materacem zostali aresztowani na trzy miesiące, ale powinni przygotować się na znacznie dłuższy odpoczynek za kratkami. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 15-stu lat więzienia.

Marihuana-2
Marihuana-2 Fot: Centralne Biuro Śledcze Policji
Zagłosuj

Gdzie schowałbyś narkotyki, jeśli byłbyś przemytnikiem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze