Przez 11 lat sprzedawał puszki i butelki. Grześ "Super Zbieracz" otwiera swojego kebaba

Magdalena Kulej
10.01.2018  10:56
Super Zbieracz z Lublina
Super Zbieracz z Lublina Fot: Facebook.com / Super Zbieracz z Lublina

Parcie na szkło na najwyższym poziomie.

Bohaterem tej historii jest Grzegorz Iżycki. W Lublinie to lokalny człowiek-legenda. Grześ "Super Zbieracz" zaczynał od zbierania butelek, po 11 latach jego wysiłki zaowocowały własnym biznesem.

Jak podaje dziennikwschodni.pl, Grzegorz zdobywał puszki i butelki głównie na miasteczku akademickim, gdzie od lat jest szalenie rozpoznawalny.

Jak już nie masz gdzie się ruszyć, bo wszędzie leżą butelki, po prostu dzwonisz i on przyjeżdża na tym swoim skuterze. Słyszałem, że potrafił ogarnąć kilka pięter akademika po Juwenaliach w jeden dzień. A to nie jest prosta sprawa, wiem co mówię. To prosty człowiek, ale do bólu pozytywny i z sercem na dłoni – opowiada Artur, student polonistyki na UMCS. (dziennikwschodni.pl)

Super Zbieracz z Lublina jest przez studentów znany i lubiany.
Super Zbieracz z Lublina jest przez studentów znany i lubiany. Fot: Facebook.com / Super Zbieracz z Lublina

Równie popularny jest w sieci, gdzie w drodze do osiągnięcia celu towarzyszyło mu niemal 20 tys. Facebookowiczów. Po 11 latach oszczędzania jego marzenie się spełniło.

Kocham kontakt z ludźmi, a lokal gastronomiczny jest takim miejscem gdzie zawsze są ludzie. Wybrałem kebab, bo kebaby wszyscy lubią – mówi. (dziennikwschodni.pl)

Gotowanie zostawię profesjonalistom. Będę zarządzał tym miejscem, ale przede wszystkim dowoził kebaby i jednocześnie dalej zbierał kryształy. Nie kończę z tym, wręcz przeciwnie. Tego w Polsce jeszcze nie było. Dowóz jedzenia i sprzątanie mieszkania z butelek i puszek w jednym. To będzie rewolucja. W Lublinie na pewno – zapowiada dumny "Super Zbieracz". (dziennikwschodni.pl)

Grzegorz odłożył 4 tys. zł, za które wynajął lokal przy ul. Jasnej 7. Mieszkańcy Lublina od 8 stycznia przybywają tłumnie na dönera i piwo do słynnego już baru Super Kebab Lublin, a "Super Zbieracz" co kilka minut odbiera telefony wygłodniałych smakoszy, którzy do późnych godzin wieczornych mogą zamawiać jedzenie na wynos i spotkać lokalnego bohatera.

Logo baru Grzesia Super Zbieracza.
Logo baru Grzesia Super Zbieracza. Fot: Facebook.com / Super Zbieracz z Lublina

Zobacz efekty 11-letniego zbierania puszek:

Przeczytaj więcej
Komentarze