Rodzice dodawali do mleka psychotropy, by uśpić niemowlę. Uśmiercili je

Magdalena Barszczak
14.12.2017  10:09
Dawali dziecku antydepresanty, bo płakało. Mówili, że "wypiło wino"
Dawali dziecku antydepresanty, bo płakało. Mówili, że "wypiło wino" Fot: Flickr.com/nerissa's ring

Lekarze odkryli przerażającą prawdę.

Mieszkańcy położonej na zachód od Paryża miejscowości Champagné zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci 13-miesięcznej córeczki – informuje thelocal.fr. W mleku, które piło dziecko, wykryto ślady leków uspokajających i antydepresantów.

Postawienie pary przed sądem zajęło dwa lata. Pierwsza rozprawa odbyła się dopiero w grudniu 2017 roku, choć do tragedii doszło 27 lutego 2015 roku.

Nieprzytomna dziewczynka trafiła do szpitala w pobliskim Le Mans. Zapadła w śpiączkę. Na ratunek niestety było już za późno. Delphine Niepceron i Cyrille Le Got tłumaczyli lekarzom, że ich 13-miesięczna córeczka wypiła kieliszek wina, który pozostawił w ich domu jeden z gości.

Dodawali antydepresanty do mleka niemowlęcia
Dodawali antydepresanty do mleka niemowlęcia Fot: Pexels.com

Psychotropy w mleku

Lekarze szybko odrzucili tę tezę i przeprowadzili badanie krwi dziecka. W organizmie Maëlyne wykryto toksyczne dawki leków, jakie przepisuje się osobom chorym na depresję. O sprawie poinformowano policję, która zbadała butelki w domu Francuzów.

Okazało się, że takie same substancje znaleziono w mleku drugiej, trzyletniej córki pary. Policja podejrzewa, że 27-latka i 43-latek prawdopodobnie stosowali ten sposób, by dzieci nie płakały i szybko zasypiały.

Nieodpowiedzialni rodzice mogą trafić do więzienia na 20 lat. Nie przyznają się do winy.

Przeczytaj więcej
Komentarze