Rosjanie zaprezentowali nową technologię. „Utopili” psa na pokaz

Wojciech Kozicki
21.12.2017  14:20
Rosjanie utopili psa
Rosjanie utopili psa Fot: Youtube.com/КИНОХРОНИКА ВПК

Politycy patrzyli na okrutne traktowanie zwierzęcia.

Podczas spotkania wicepremiera Dmitrija Rogozina z prezydentem Serbii, rosyjscy badacze pochwalili się nowinką techniczną. Rewolucyjne rozwiązanie miało umożliwić oddychanie pod wodą dzięki wypełnieniu płuc substancją bogatą w tlen. Zostało zaprojektowane w ramach Funduszu Badań Perspektywicznych.

Jak informuje RT.com, potrzebny był obiekt do testów. Okazał się nim pies. Na oczach polityków wepchnięto go do tuby wypełnionej wodą. Chociaż jamnik szamotał się, trzymano go pod powierzchnią kilka minut.

eksperyment z psem
eksperyment z psem Fot: rt.com

Kolejne próby

Pies przeżył. Poinformowano, że po eksperymencie miał się dobrze. Podobno dzięki nowej technologii przystosował się do odmiennego środowiska.  Sądząc jednak po jego wystraszonych oczach, nie czuł się w nim jak ryba w wodzie.

Eksperyment został skrytykowany za okrucieństwo, ale naukowcy twierdzą, że mieli dobre intencje. Technologia oddychania pod wodą pozwoli ratować np. marynarzy w łodziach podwodnych. Skorzystają z niej także piloci i astronauci borykający się z ekstremalnymi przeciążeniami.

Naukowcy pochwalili się, że przeprowadzali już podobne próby. Zwierzęta oddychały przez pół godziny pod wodą chociaż były zanurzone na głębokości 500 metrów. Miały wyjść z tych prób bez widocznego uszczerbku na zdrowiu.

Rosjanie topili psa, by zaprezentować nową technologię:

Przeczytaj więcej
Komentarze