Salmonella w produkcie z Rossmanna. Sklep prosi o zwrot towaru

Magdalena Barszczak
21.12.2017  09:31
Salmonella w czekoladzie z Rossmanna. Sklep apeluje o zwrot produktów
Salmonella w czekoladzie z Rossmanna. Sklep apeluje o zwrot produktów Fot: East News

Sieć przeprosiła za "wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją".

Rossmann wycofuje ze swoich sklepów białą czekoladę z jagodami firmy Das Exquisite. W jednej z partii produktu wykryto niebezpieczną dla zdrowia bakterię salmonelli. Każdy kto zakupił czekoladę, może oddać ją w najbliższym sklepie.

Jak donosi gazeta.pl, informacja o wycofanym towarze pojawiła się w okolicach kas drogerii. Kwestionowana partia ma nr 20190324 i datę ważności do 24 marca 2019 roku.

Rossmann uspokaja, że towary nie zostały wprowadzone do obrotu na terenie Polski, jednak dla pewności wycofuje wszystkie produkty.

W trosce o Naszych Klientów podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii - można przeczytać w komunikacie.

Zwrot w każdym Rossmannie

Białą czekoladę z jagodami marki Das Exquisite można zwrócić w dowolnym punkcie Rossmanna. Zgodnie z oświadczeniem sieci drogerii klienci dostaną zwrot pieniędzy.

Typowe objawy zarażenia salmonellą to wysoka gorączka, biegunka, wymioty i bóle brzucha. Zakażenie następuje drogą pokarmową – poprzez spożycie pokarmu zawierającego pałeczki salmonelli. Najczęściej są to jaja oraz mięso (nie tylko drobiowe) i jego przetwory. Ważnym źródłem zakażenia są również osoby będące bezobjawowymi nosicielami, które uczestniczą w produkcji i przygotowywaniu żywności, nieświadomie doprowadzając do przeniesienia bakterii.

Tak wygląda opakowanie czekolady firmy Das Exquisite na stronie węgierskiego Rossmanna:

Przeczytaj więcej
Komentarze