Skleił 42 tysiące zapałek i podpalił. Ognista kula robi wrażenie

Magdalena Kulej
14.02.2018  17:22
42 tys. zapałek jako płonąca kula.
42 tys. zapałek jako płonąca kula. Fot: youtube.com / All is Art

Na ten eksperyment wydał prawie 2 tysiące złotych.

Na taki pomysł wpadało wielu, ale na jego realizację zdecydował się dopiero pewien nowojorczyk. Ben Ahles spędził nad tym projektem niemal rok, ale efekt zdecydowanie był tego wart.

Jak podaje boredpanda.com, Ahles bawił się zapałkami, gdy do głowy wpadł mu pewien intrygujący pomysł. Wizja tysięcy połączonych patyczków tak go pochłonęła, że postanowił przeprowadzić eksperyment.

Zajęło to jakieś 10 miesięcy i kosztowało mnie około 500 dolarów (1,7 tys. zł) – powiedział Ahles. (boredpanda.com)

Mężczyzna zabrał się do sklejania zapałek. Ponieważ ich główki są nieco szersze od drewnianego patyczka, z czasem zaczęła tworzyć się kula. Po miesiącach pracy gotowa była już pierwsza połowa wielkiego, łatwopalnego globu. 

Połowa za nami! Jeszcze tylko 29 godzin i 20 700 zapałek! – napisał z dumą na Instagramie. (instagram.com / @benahlesahles)

1
1 Fot: instagram.com / @benahlesahles

Kiedy zaczynałem, byłem ciekaw, jak wiele zapałek będę potrzebował. Kupowałem je w pudełkach po 300 sztuk z pobliskiego sklepu. Musieli myśleć, że oszalałem – opowiada. (instagram.com / @benahlesahles)

Według jego wstępnych obliczeń całość miała składać się z prawie 63 tysięcy zapałek. Sklejanie tylu tysięcy maleńkich patyczków okazało się wyjątkowo żmudnym procesem. Mimo to Ahles nie poddawał się. Ostatecznie wystarczyły mu 42 tysiące zapałek, które w ramach eksperymentu zdecydował się podpalić. Płonąca kula rozgrzała internet. 

2
2 Fot: instagram.com / @benahlesahles

To wygląda jak pożar lasu, który rozprzestrzenia się po całej planecie - komentuje internauta o nicku @TheJakiller. (youtube.com / All is Art)

Oszustwo, doliczyłem się tylko 41,996 tys. zapałek - śmieje się Rob. (youtube.com / All is Art)

Zastanawiam się, jak by to wyglądało od wewnątrz. Może zbudujesz kolejną kulę i się przekonamy? - żartuje daa10fixer. (reddit.com / @wallacemk)

Jego płonący eksperyment w serwisie Youtube widziało już niemal 400 tys. osób. Wszyscy są pod dużym wrażeniem i doceniają cierpliwość i niewiarygodne poświęcenie Bena. 

Zobacz, jak płonie 42 tys. zapałek:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jak oceniasz eksperyment Bena?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze