Skradziono najdroższą wódkę świata. Za kuloodporną butelkę złodziej może kupić wyspę

Magdalena Kulej
04.01.2018  09:56
Skradziono najdroższą wódkę świata. Za kuloodporną butelkę złodziej może kupić wyspę
Skradziono najdroższą wódkę świata. Za kuloodporną butelkę złodziej może kupić wyspę Fot: Dartz Motors / Easr News

Właściciel baru jest zrozpaczony.

Policja w Kopenhadze prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży wódki uznanej za najdroższą na świecie. Jak podaje businessinsider.com, skradziona butelka Russo-Baltique wyceniana jest na 1,3 mln dolarów, czyli 4,5 mln zł.

Nie wiadomo jeszcze, czy sprawca włamał się do baru, czy może użył klucza. Oczywiste jest jednak, że wiedział czego szuka, bo z baru nie zniknęło nic więcej, a skradziona butelka jest jedyną taką na świecie.

W barze Cafe 33 w Kopenhadze klienci wybierają spośród 1200 marek wódki z całego świata. Rzadko kto decyduje się jednak na arcykosztowne shoty i posmakowanie Russo-Baltique. Większość zainteresowanych klientów stać wyłącznie na zdjęcie z tym bardzo cennym alkoholem.

Klienci baru Cafe 33 chętnie pozują do zdjęć z najdroższą wódką świata.
Klienci baru Cafe 33 chętnie pozują do zdjęć z najdroższą wódką świata. Fot: Instagram.com / @vodka_museum

Z uwagi na niewielka liczbę testerów, ciężko więc stwierdzić, czy smak wódki odpowiada jej cenie. Zwłaszcza, że zdecydowaną większość jej wartości stanowi opakowanie. Butelka Russo-Baltique to 3 kilogramy złota, 3 kilogramy srebra, kuloodporne szkło i prawdziwe diamenty.

Nie dziwi fakt, że właściciel baru, Brian Ingberg, jest zdesperowany. Butelka skradzionego alkoholu nie tylko nie była ubezpieczona, ale też została pożyczona od rosyjskiego biznesmena. Ingberg stara się za wszelką cenę odnaleźć sprawcę kradzieży. Na Facebooku opublikował już zdjęcia z monitoringu i oferuje nagrodę za pomoc w jego odnalezieniu.

Ekskluzywna wódka wyceniana na 1,3 mln dolarów.
Ekskluzywna wódka wyceniana na 1,3 mln dolarów. Fot: Dartz Motors / East News
Przeczytaj więcej
Komentarze