Studniówkowy skandal. Nauczyciel: "Przyprowadziła sobie Murzyna"

Magdalena Kulej
26.01.2018  11:21
Polonez na studniówce.
Polonez na studniówce. Fot: Agencja Gazeta

Sprawa trafiła już do kuratorium oświaty.

Do skandalu na tle rasistowskim doszło podczas przygotowań do studniówki w jednej z lubelskich szkół. Jak podaje dziennikwschodni.pl, maturzystka II LO w Chełmie zaprosiła na bal kolegę o ciemniejszym kolorze skóry.

Wygląd Kacpra nie spodobał się nauczycielom. Swoimi opiniami dzielili się głośno w trakcie ubiegłotygodniowej próby poloneza.

Kasia przyprowadziła sobie Murzyna – miał powiedzieć jeden z prowadzących zajęcia. (dziennikwschodni.pl)

Nastolatek poczuł się urażony jego słowami i zwrócił mu uwagę. Zaznaczył, że takie zachowanie nie przystoi pedagogom, ale jego słowa nie wywarły na nauczycielach wrażenia. Zamiast spróbować załagodzić sytuację, kontynuowali swoje niestosowne komentarze.

II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz - Dreszera w Chełmie.
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz - Dreszera w Chełmie. Fot: facebook.com / @iilochelm

Niewybredne żarty

Według matki chłopca Kasia i Kacper usłyszeli, że „pasują do siebie jak dwie czarne krople wody”. W skardze złożonej w Wydziale Oświaty UM zaznacza też, że nauczyciele zwrócili się do Kacpra z pytaniami „kto go poskładał” i czy na swoja studniówkę wybiera się z dziewczyną czy z chłopakiem.

Przyjęłam ucznia i jego matkę po czym zaprosiłam oboje zamieszanych w tę sprawę nauczycieli. W czasie tego spotkania doprowadziłam do konfrontacji ucznia z nauczycielami. Ci przeprosili chłopca zapewniając, że były to tylko żarty. Matka złożyła jednak oficjalną skargę – powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Marta Klasura, dyrektorka szkoły. (dziennikwschodni.pl)

To bardzo sympatyczny, zawsze uśmiechnięty młody człowiek. Wręcz uosobienie dobroci. Jest bardzo lubiany przez rówieśników – opisuje chłopca Teresa Kiwińska, dyrektorka I LO w Chełmie, gdzie uczy się nastolatek. (dziennikwschodni.pl)

Pomimo przykrych doświadczeń w II LO nastolatek zamierza pojawić się na studniówce koleżanki. Jego matka oczekuje na reakcję Rzecznika Dyscyplinarnego przy wojewodzie lubelskim, do którego sprawę skierowało Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zagłosuj

Czy nauczyciele powinni ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze