TOP 10 najlepszych filmów na święta Bożego Narodzenia. Zawsze się sprawdzają

Karol Decka
19.12.2017  15:44
TOP 10 najlepszych filmów na święta Bożego Narodzenia. Zawsze się sprawdzają
TOP 10 najlepszych filmów na święta Bożego Narodzenia. Zawsze się sprawdzają Fot: East News

Na liście znajdują się prawdziwe perełki.

Często żyjemy w biegu i bywa tak, że nie zauważamy mijających świąt. Zanim się obejrzymy, przychodzi już Nowy Rok, a po Bożym Narodzeniu zostaje jedynie wspomnienie. Odpowiednie filmy pomogą nam wprawić się w odpowiedni nastrój. Oto 10 najlepszych propozycji na długie, grudniowe wieczory.

"The Holiday"

Co by było, gdyby nasze życie wyglądało zupełnie inaczej? „The Holiday” opowiada o dwóch bohaterkach, które na Święta zamieniają się swoimi domami. Jedna z nich jest zamożną bizneswoman, druga mieszka w uroczej, wiejskiej chatce.

"Listy do M"

To uwielbiana przez Polaków seria trzech filmów o Świętym Mikołaju. Komedia romantyczna rozluźnia przedświąteczne napięcie, a widok pokrytej śniegiem Warszawy potrafi wprawić w odpowiedni nastrój. W 2017 roku do kin weszła trzecia część „Listów do M.”.

"Zły Mikołaj"

Święty Mikołaj nie zawsze musi być dobrą postacią. W tym filmie to złodziejaszek, który wykorzystuje Boże Narodzenie do zagrabienia jak największej ilości drogocennych przedmiotów. Podczas licznych oszustw natrafia na wyśmiewanego chłopca, wtedy jego życie zmienia się nie do poznania.

"To właśnie miłość"

Film jest wielkim zbiorem różnych rodzajów miłości, którą powinno okazywać się nie tylko od święta. Historia przedstawia dziesięć wątków miłosnych i nie każdy z nich ma szczęśliwe zakończenie. Pomimo upływu lat, popularność tego tytułu nie słabnie.

"Krampus. Duch świąt"

Świąteczne filmy nie muszą być komediami romantycznymi, które pełne są życzliwości i miłości. „Krampus. Duch świąt” to propozycja dla widzów pragnących odpocząć od wszechobecnej bożonarodzeniowej radości. Główny bohater musi stawić czoła demonicznym siłom i przerażającym potworom.

"Świąteczna gorączka"

Historię tę zna spora część rodziców. Zapracowany Howard tuż przed Wigilią stara się zdobyć prezent dla swojego syna. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ część sklepów jest zamknięta, a w innych brakuje wymarzonego robota. Bohater ma wrażenie, że prześladuje go wyjątkowy pech. Według licznych recenzji, to jeden z lepszych filmów Arnolda Schwarzeneggera.

"Grinch: świąt nie będzie"

To produkcja z 2000 roku, w której Jim Carrey wciela się w postać zielonego samotnika. Grinch postawił sobie jeden cel – chce zniszczyć radość ze świętowania Bożego Narodzenia. Bohater obmyśla niecny plan, który następnie wprowadza w życie.

"Miasteczko Halloween"

Animacja skierowana jest zarówno do starszych jak i do młodszych widzów. Główny bohater jest zmęczony życiem w Miasteczku Halloween i pragnie spróbować Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z jego planem.

"Kevin sam w domu"

Święta bez Kevina samego w domu lub w Nowym Jorku wydają się być puste. Telewizje dbają o to, aby oba filmy pojawiały się tuż przed samą Wigilią lub w kolejne dni. Film opowiada o chłopcu, który z powodu pewnych komplikacji, nie mógł wyruszyć z rodziną w świąteczną podróż.

"Szklana pułapka"

Emisja filmu „Szklana pułapka” w polskiej telewizji jest już tradycją. W każde Święta Bożego Narodzenia oprócz popularnego „Kevina”, w programie możemy zobaczyć hit, w którym Bruce Willis stawia czoła zagrożeniu. Motyw uratowanej miłości, walka ze złem i aktor w szybie wentylacyjnym – brzmi prawie jak bożonarodzeniowa opowieść.

Przeczytaj więcej
Komentarze