Telewizja dla dzieci promuje małżeństwa nastolatek z imigrantami. Internauci oburzeni

Magdalena Kulej
12.01.2018  11:26
telewizja dla dzieci emituje kontrowersyjny film.
telewizja dla dzieci emituje kontrowersyjny film. Fot: Youtube.com / Titoxin News

Kluczem do szczęścia tych dwojga jest uległość dziewczyny.

Niemiecka stacja telewizyjna skierowana do dzieci i młodzieży wyemitowała materiał filmowy, który wzbudził ogromne kontrowersje i szereg negatywnych komentarzy. Zdaniem zbulwersowanych internautów telewizja promuje romantyczne relacje pomiędzy młodymi Niemkami i znacznie starszymi imigrantami.

Jak podaje voiceofeurope.com, młodzi widzowie kanału KIKA obejrzeli film o Malwinie, 16-letniej Niemce zakochanej z wzajemnością w syryjskim imigrancie. Chłopak o imieniu Diaa został początkowo przedstawiony jako 17-latek, ale jego wiek sprostowano później w oficjalnym oświadczeniu.

Diaa miał odtąd 19 lat, ale oświadczenie stacji nie przekonało internautów, którzy w obiekcie zainteresowań Malwiny dostrzegają dorosłego mężczyznę w przedziale wiekowym od 25 do 35 lat.

Internauta @StanM3 opublikował zdjęcie pary poddane testom internetowej aplikacji określającej prawdopodobny wiek.
Internauta @StanM3 opublikował zdjęcie pary poddane testom internetowej aplikacji określającej prawdopodobny wiek. Fot: Twitter.com / @StanM3

Kontrowersje wzbudza też zachowanie bohatera filmu dla dzieci. Malwina nie powinna przytulać innych „chłopaków”, jeść wieprzowiny i wyzywająco się ubierać. Diaa jest zirytowany faktem, że jego dziewczyna odmawia zakrywania głowy chustą.

Nie mogę zaakceptować, by moja żona się tak ubierała – mówi w filmie Diaa. (voiceofeurope.com)

Chcę ją poślubić tak szybko, jak to możliwe. Potem będzie moja – dodaje. (voiceofeurope.com)

Kika-2

Dziewczyna przyznaje, że para boryka się z pewnymi problemami, ale kluczem do ich szczęścia jest jej uległość. Internauci są oburzeni przykładem relacji zaprezentowanej przez dziecięcą telewizję.

To on przyjeżdża do jej kraju, a ona ma się dostosowywać do niego? - pyta zszokowany internauta. (Youtube.com / Titoxin News)

Im szybciej za niego wyjdzie, tym szybciej zostanie zatłuczona na kwaśne jabłko – pisze Martha. (Twitter.com / @StanM3)

Przecież to jest chore, że nasze państwo wspiera coś takiego. Brak mi słów - dodaje Dean. (Youtube.com / Titoxin News)

Internauci przypominają, że w grudniu 15-letni Afgańczyk śmiertelnie pchnął nożem swoją niemiecką dziewczynę. To m.in. to wydarzenie spowodowało, że wyemitowany w listopadzie film dopiero teraz stał się tematem gorących dyskusji. 

25-minutowy materiał pt. "Malwina, Diaa i miłość" został opublikowany na jednym z niemieckich kanałów społecznościowych:

Przeczytaj więcej
Komentarze